منصوریان: قبلا به قطر می‌خندیدیم، الان به خودمان!

ورزش سه نوشت:سرمربی ذوب‌آهن به تمجید از قضاوت داوران و حمایت از علیرضا فغانی پرداخت.

علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از تساوی تیمش برابر نساجی مازندران اظهار کرد: پیش‌بینی ما درست از آب درآمد و همان طور که فکر می‌کردیم، مانند نفت مسجدسلیمان تیم‌هایی که اینجا می‌آیند، در سیستم دفاعی خود بسیار منسجم بازی می‌کنند. ما باید برای عبور از این اتفاق خیلی زود به گل برسیم. شاید این زود به گل نرسیدن اعتمادبه‌نفس بازیکنان ما را هم کم می‌کند.

و با بیان اینکه به نظرم حریف به خواسته خود رسید، گفت: در لیگ ما بازی بسیار متوقف می‌شود؛ اگر در فوتبال آسیا 51 دقیقه توپ چرخش دارد، در لیگ ما میانگین و میزان گردش توپ زیر 47 دقیقه است؛ بیشترین زمان و انرژی ما با داور صرف می‌شود، اعتراض‌ها و اینکه با داور برای وقت گرفتن بحث می‌شود؛ فکر می‌کنم در بازی امروز به جز شروع مجدد دروازه‌بان‌ها و اوت‌ها 11 دقیقه از زمان بازی ما تلف شد.

 سرمربی ذوب‌آهن ضمن تشکر و خسته نباشید به بازیکنانش عنوان کرد: با توجه به نوع بازی‌مان، باید زودتر به گل برسیم؛ این فضایی است که باید از آن گذر کنیم و هفته آینده هم باید به بازی آسیایی برسیم که نقطه عطفی برای ماست؛ اگر در نخستین مسابقه پلی‌آف آسیا پیروز شویم، بازی دوم بسیار سخت است و با یک حریف قطری(الغرافه) در زمین آنها بازی خواهیم داشت که با توجه به قهرمانی قطر در جام ملت‌های آسیا، انرژی مثبت آنها کار ما را سخت می‌کند.

منصوریان در پاسخ به این پرسش که آیا از خریدهای تیمش در نیم‌فصل راضی است یا نه، گفت: در نیم‌فصل خیلی سخت می‌شود بازیکن خوب جذب کرد، چون کمتر تیمی حاضر می‌شود بازیکن خوب خود را از دست بدهد، مگر اینکه بخواهد چنین بازیکنی را با ستاره تیم خود معاوضه کند؛ ما در جذب محمدرضا خلعتبری واقعاً خوش‌شانس بودیم و این مورد را هم مدیون مدیریت سعید آذری هستیم که توانست بازیکنی را به تیم بیاورد که جوانی‌اش را در ذوب‌آهن سپری کرد. به هر حال ما دو خرید در نیم‌فصل داشتیم و مطمئن باشید بازیکن نیجریه‌ای‌مان به زودی در تیم جا خواهد افتاد؛ او چند روز است به تیم اضافه شد و امروز هم عملکرد خوبی در میدان داشت.

سرمربی ذوب‌آهن یادآور شد: تیم ما جوانان خوبی دارد و نمی‌تواند شاکله خود را به یکباره تغییر دهد؛ گرچه اعتقاد دارم تیم‌ها نمی‌خواهند بازیکن خوب‌شان را از دست دهند و از این‌رو نمی‌شد در نیم‌فصل بازیکن گرفت؛ ضمن اینکه تیم ما شرایطی دارد که نیاز داشت به هماهنگی و انسجام لازم برسد. امروز دیدید ما کل جریان بازی را در کنترل داشتیم؛ در چنین شرایطی لحظات و اتفاقات تعیین‌کننده هستند.
منصوریان درباره داوری این مسابقه گفت: اعتقاد دارم در دقیقه 39 بازی در گوشه محوطه جریمه نساجی توپ به دست بازیکن این تیم برخورد کرد و جریان و مسیر توپ عوض شد؛ این صحنه می‌توانست پنالتی باشد؛ در کل باید بگویم از دو خرید تیمم راضی‌ام. ما سعی کردیم در این دو ماه اخیر شکل بازی تیم را تغییر داده و منسجم‌تر شویم، اما برای اینکه به نتیجه بهتر برسیم نیاز است در خط آتش بهتر شویم.

منصوریان در مورد اینکه گفته بود باید از داوران حمایت شود، اما چرا خودش به داوری اعتراض دارد، اظهار کرد: اتفاقاً در جلسه هم‌اندیشی مربیان من از داوران حمایت کردم و اعتقادم این است که باید در مورد اشتباهات آنها صبور بود؛ ایده آذری مدیرعامل باشگاه ما هم همین است؛ اینکه به این شکل به داوران و شخص فغانی حمله شد خوب نیست؛ انسان جایز الخطاست و باید در مورد داوران صبوری به خرج داد؛ اعتراض هم همیشه هست و من و آقای جلالی هر دو امروز به داوری اعتراض داشتیم؛ به هر صورت اکبریان که اتفاق از داوران خوب ماست، امروز یک اشتباه داشت که می‌توانست تعیین‌کننده باشد؛ من امیدوارم از این پس اشتباهات داوری بیشتر به سود تیم ما نباشد.

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه «از مجید جلالی در فوتبال ایران با نام آقا معلم یاد می‌شود و این در حالی است که بازیکنان تیمش امروز 9 بار روی زمین خوابیدند و وقت تلف کردند که آیا چنین انتظاری داشتید یا نه؟»، ابراز کرد: نمی‌توانم به این مسائل خرده بگیرم، چون بخشی از فوتبال است؛ این مسائل از زیبایی فوتبال کم می‌کند و زمان فوتبال ما را کاهش می‌دهد؛ این بدعت غلط در غرب آسیا به ویژه در کنار خلیج فارس رخ می‌دهد؛ قطر این موضوع را کنار گذاشته است، اما این حرکات از یونس احمد در سال 1998 بدعت گذاشته شد و به بحرین رسید؛ آنها متوجه شدند که متوقف کردن بازی به این شکل، فوتبال و کار تاکتیکی را از بین می‌برد.

منصوریان اضافه کرد: ما در نیم‌فصل نخست همین مشکل را داشتیم که بازی از دست داور هم خارج می‌شود؛ بالای 9 بار این اتفاق افتاد و همان‌طور که گفتم میانگین چرخش توپ در لیگ ما زیر 47 دقیقه است، اما جی لیگ و کی لیگ در شرق آسیا این مسائل نیست و این مسئله در لیگ قهرمانان آسیا مشخص می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به این سؤال که آیا وقت تلف کردن ذات فوتبالیست‌های ایرانی شده است یا از روی نیمکت چنین دستوراتی منتقل می‌شود، گفت: این مسئله دو طرفه است و از هر دستی بدهید، از همان دستی می‌گیرید؛ روزی به قطر می‌خندیدیم امروز باید به فوتبال خودمان بخندیم؛ از جلالی خرده می‌گیریم، اما شاید قبل از ایشان چنین چیزی یک روش تاکتیکی بوده است.

251 251

کد خبر 1229434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =