یک آمار عجیب؛ قربانیان عمل‌های جراحی بیشتر از مالاریا و سل است

ایسنا نوشت: نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: در سطح جهان آمار قربانیان عمل‌های جراحی بیش از بیماری مالاریا و ویروس HIV است.

هر ساله در سراسر جهان حدود ۴.۲ میلیون نفر در مدت ۳۰ روز پس از عمل جراحی جان خود را از دست می‌دهند که بیش از آمار قربانیان مالاریا، سل و ویروس HIV است.

یافته‌ها حاکی از آن است ۷.۷ درصد از تمامی موارد مرگ و میر در جهان در مدت یک ماه پس از انجام عمل جراحی اتفاق می‌افتد که این رقم بیش از دیگر عوامل مرگ و میر غیر از سکته مغزی و بیماری ایسکمیک قلبی است.

هر سال حدود ۳۱۳ میلیون عمل جراحی در جهان انجام می‌شود اما اطلاعات کافی در مورد کیفیت عمل‌های جراحی وجود ندارد. در این بررسی جدید با استفاده از اطلاعات موجود و میزان مرگ و میر ناشی از عمل‌های جراحی این موضوع مورد مطالعه قرار گرفته است.

محققان انگلیسی اظهارکردند: از میان ۴.۲ میلیون بیماری که در مدت یک ماه پس از انجام جراحی جان خود را از دست می‌دهند نیمی از آنان از کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط بوده‌اند.

به گفته محققان اگرچه تمامی موارد مرگ و میر پس از انجام عمل‌های جراحی قابل پیشگیری نیست اما با سرمایه‌گذاری بیشتر، آموزش کادر درمان و بهبود کیفیت تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می‌توان از بسیاری از آن‌ها پیشگیری کرد.

۴۲۲۳۸

کد خبر 1230271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
    0 0
    به خاطر اینکه در این کشورهای با درآمد پایین که گفتید، پزشکها به خاطر درآمد بالا قدرت زیادی دارن و با قصور پزشکی خوب برخورد نمیشه. درحالی که در کشورهای پیشرفته اینطور نیست.