روسیه اظهارات آمریکا درباره نقض پیمان منع موشکی توسط روسیه را «دروغ» خواند

وزارت امور خارجه روسیه گفت که این ادعای آمریکا مبنی بر اینکه مقدار قابل توجهی اطلاعات به روسیه در مورد نقض پیمان منع موشک های هسته ای میان برد داده حقیقت ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجهٔ روسیه گفت: "آمریکا با رد هر گونه تحول مثبت در مسائل مهم روسیه، تلاش دارد تا توجهات را به نقض‌ پیمان منع گسترش موشکهای هسته ای میان برد توسط روسیه، جلب می‌کند. این در حالیست که آنها چنین وانمود می‌کنند که گویا به طرف روسی مقدار زیادی اطلاعات ارائه کردند که نشان‌ از گناهکار بودن ما می دهد، که این حقیقت ندارد".

به طور خاص، واشنگتن در این مورد سکوت کرده است که برای پنج سال روسیه به دنبال اطلاعاتی از او در مورد سه موضوع کلیدی بوده، که یک مطالعه جامع از آن می تواند راه را برای بررسی حرفه ای ادعاهای آمریکا باز کند. این یک تعریف روشن از یک موشک مشکوکی است، که راه اندازی آن چه موقع در نظر ایالات متحده، تعهدات فدراسیون روسیه تحت پیمان منع موشک های هسته‌ای میان‌برد نقض شده است و ارائه اطلاعاتی عینی که نشان دهد بر اساس آن، این نتیجه گیری گرفته شده است که در طول آزمایشات برد پرواز بیش از حد مجاز بوده است.

۴۱۲۳۱

کد خبر 1231069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =