۴۰ خانه ورزش روستایی در چهارمحال‌وبختیاری افتتاح شد

با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ۴۰ خانه ورزش روستایی در چهارمحال وبختیاری افتتاح و رکورد خانه های ورزش روستایی کشور با ۲۵۳ خانه ورزش به نام این استان ثبت شد.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل ازروابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ۴۰ خانه ورزش روستایی با اعتبار ۲ میلیارد ریال و با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان امروز ۲۳ بهمن ماه در چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید.
عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه آیین تکمیل، توسعه و تجهیز این ۴۰ خانه ورزش روستایی، ضمن تشکر و قدردانی از حضور حماسی مردم شریف ایران و این استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ ، اظهار کرد: به برکت نظام انقلاب اسلامی سرانه فضای ورزشی در کشور با رشد ۳۲ برابری همراه بوده است.
وی اضافه کرد: در طی سال‌های اخیر در خصوص توسعه زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور اقدامات چشمگیری صورت گرفته که در نتیجه منجر به افزایش سرانه ورزشی در کشور شده است.
احمدی با اشاره به  اهمیت توسعه ورزش روستایی، تصریح کرد: همواره باید امکانات و زیرساخت‌ها را برای توسعه ورزش در روستاها فراهم کرد به همین منظور باید ساخت خانه‌های ورزش روستایی مورد توجه قرار گیرد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: امسال تجهیز و راه‌ اندازی سه هزار و ۲۰۰ باب خانه ورزش روستایی در سطح روستاهای کشور در دستورکار قرار داشت  که از این تعداد تا کنون سه هزار باب تجهیز و راه‌اندازی شد و امید است تجهیز و تکمیل مابقی نیز تا پایان سال محقق شود.
وی در بخشی دیگر از اظهارات خود افتخارآفرینی در حوزه بانوان را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بی‌نظیر دانست و گفت: در کنار افزایش حضور بانوان در میادین مختلف ورزشی، بانوان ایرانی با حفظ حجاب وارزش‌های اسلامی، پوشش اسلامی را در فدراسیون‌های ورزشی رسمیت بخشیدند.
در ادامه حمید کریمی، مدیر کل ورزش و جوانان استان، اظهار داشت: سال گذشته ۱۱ خانه ورزش روستایی در این استان وجود داشت که با افتتاح این خانه های ورزش از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، آمار خانه‌های ورزش روستایی این استان به ۲۵۳ خانه ورزش می‌رسد.
وی با اشاره به اعتبار ۲ میلیارد ریالی این ۴۰ خانه ورزش روستایی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون نیز ۲۰۰ خانه ورزش روستایی با اعتبار افزون بر ۸ میلیارد ریال در این استان راه اندازی شده بود.
گفتنی است، از جمعیت ۹۴۷ هزار نفری چهارمحال و بختیاری, افزون بر ۳۳۹ هزار نفر جمعیت در ۸۴۰ روستا و مناطق عشایری ساکن هست.

46

کد خبر 1231296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =