برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت در کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: به برکت برگزاری کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت امسال در استان کرمان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان کرمان،‌ محمدرضا علیزاده افزود: نهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت و سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان کرمان از ۲۷ بهمن ماه به مدت یک هفته در کرمان نیز برگزار می شود.

وی تصریح کرد: تقریبا تا دیروز برنامه های فرهنگی و هنری حول محور پیروزی ۴۰ سالگی انقلاب و حول محور دهه ی فجر بود و از امروز و روزهای آتی برنامه های مرتبط با کنگره نیز ارائه می شود.
علیزاده اظهار کرد: نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت و سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت یکی از ۱۳ برنامه ی کمیته فرهنگی وهنری بود که از پارسال پیگیری شد.
وی گفت: یکی از مهم ترین و شاخص ترین برنامه های کتاب و دفاع مقدس در کمیته فرهنگی و هنری است.
علیزاده با اشاره به اینکه نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس ، انقلاب اسلامی و مقاومت امسال نهمین دوره ی آن در کرمان برگزار می شود افزود: پارسال در این نمایشگاه ملی  در مشهد برگزار شد.
وی تصریح کرد: غرفه های این نمایشگاه مرتبط با دفاع مقدس مقاومت و انقلاب اسلامی است.
علیزاده با اشاره به اینکه یکی از اهدافی که حول محور کتاب است بحث ترویج کتاب خوانی بین اقشار جامعه است اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج فرهنگ و سبک ایرانی اسلامی  دیگر اهداف این نمایشگاه را شکل می دهند.
وی گفت: در نمایشگاه امسال ارکان مختلفی در کنار هم قرار گرفتند تا این نمایشگاه برگزار شود.
علیزاده افزود: در نمایشگاه امسال اختتامیه هم نیز برگزار می شود که از  برترین غرفه داران تجلیل می شود.
وی تصریح کرد: محل برگزاری نمایشگاه حسینیه ثارالله شهر کرمان و ساعات بازدید صبح ها از ۹ تا ۱۲ و عصرها از ۱۵ تا ۲۰ و روز جمعه ۳ اسفندماه اختتامیه نمایشگاه است.
علیزاده با اشاره به بخش های نمایشگاهی و فروش آثار هنری و بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن کریم استان اظهار کرد: بخش بین الملل و انتخاب برترین های نمایشگاه را نیز در نمایشگاه قرآن و عترت نیز داریم.
وی با بیان اینکه سعی شده در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب و قرآن کریم فضای مناسبی برای حضور اقشار مختلف مردم و گروه های سنی مختلف فراهم شود گفت: ضمن اینکه بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم نیز با حضور کارشناسانی از قم و کرمان فعال خواهد بود.

علیزاده افزود: برنامه های ادبی، فرهنگی و بخش های جانبی نمایشگاه، حضور اساتید مختلف و سرای اهل قلم قسمت بسیار مهمی از نمایشگاه را تشکیل می دهد و امیدواریم شاهد حضور گسترده مردم باشیم.
وی تصریح کرد: برنامه نقد کتاب دفاع مقدس، نمایشگاه آثار هنرهای دفاع مقدس، مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی ها، تولید نمایش تئاتر صحنه با موضوع شهدا، برگزاری هفته فیلم دفاع مقدس، تولید تئاتر خیابانی و اجرا، انیمیشن ۲۰ دقیقه ای ویژه شهدا، آلبوم سرود و موسیقی ویژه کنگره، مستند نماهنگ، ۴۰ مستند کوتاه با موضوع ایثار و شهادت به عنوان ۱۳ عنوان برنامه در کنگره ستاد گرامیداشت ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان اجرا می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: یکی از سیاست های کنگره ترویج سبک زندگی شهدا در قالب تولیدات هنری است و از شیوه های مختلف هنری در این زمینه استفاده می شود.
علیزاده گفت: برنامه های ستاد در حوزه های تجسمی، تئاتر و مشارکت هنرمندان بسیار فراگیر بوده است.
وی افزود: بخشی از برنامه های ستاد کنگره گرامیداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان تولیدی و بخشی جنبه ترویجی و تبلیغی داشته و تلاش کردیم با همت و همراهی جامعه فرهنگی و هنری استان برنامه های مناسبی در این راستا برنامه ریزی کنیم که ماندگار شود.

۴۶

کد خبر 1231324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =