تشخیص اختلالات روانی از روی مینای ضعیف دندان شیری

باستان‌شناسان از روی دندان‌های کشف‌شده درباره تمدن‌های قدیمی نظر داده و از رژیم غذایی تا سبک زندگی و علت مرگ فرد کشف‌شده را تشخیص می‌دهند.

به گزارش خبرآنلاین، حالا محققان پا را یک گام فراتر نهاده و از روی دندان می‌توانند آینده و سلامتی فرد را نیز بگویند.{لینک}

به‌طور خاص، محققان از روی دندان شیری می‌توانند از اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی در آینده صحبت کنند.

دکتر «ارین دون» روان‌پزشک بیمارستان عمومی ماساچوست با بررسی دندان‌های شیری 37 کودک 6 ساله متوجه شد مینای نازک می‌تواند در آینده مشکلات روحی برای فرد ایجاد کند.

این یافته شاید برای باستان‌شناسان مهم باشد اما در روان‌پزشکی این نظریه بی‌سابقه است، چراکه روی تشخیص علائم روحی روانی از روی مینای دندان تأکید دارد.

پس از گرفتن عکس از دندان 37 کودک 6 ساله اهل کالیفرنیا دکتر دون همراه با یک گروه باستان‌شناس در واشنگتن روی موضوع تمرکز کرده و رفتار کودکان را زیر ذره‌بین قراردادند.

آن‌ها تفاوت در ابعاد و کیفیت دندان کودکان را با سلامت روان آن‌ها بررسی کردند تا مدل‌های رفتاری را به دست بیاورند. ترکیبی از گروه پزشکان، روان‌پزشکان و باستان‌شناسان به گفته دکتر دون در نوع خود بی‌نظیر است تا بتوان با همکاری علمی، نتایج خوبی به دست آورد.

به گفته این محققان نیاز به آزمایش بیشتر در این زمینه است تا بهتر بتوان رفتارهای فردی را مورد تحلیل قرارداد.

5656

کد خبر 1232487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =