یک موزه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی وجود دارد

ایرنا نوشت: مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۳۷ موزه در این استان فعالیت می کند، گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در استان یک موزه وجود دارد.

مرتضی آبدار اظهار داشت: موزه «آذربایجان» از قدیمی ترین موزه های ایران است که در دهه ۱۳۳۰ شمسی در تبریز تاسیس شده و پس از انقلاب تاکنون ۱۶میلیون نفر از موزه های ۳۷ گانه آذربایجان شرقی بازدید کرده اند. 
وی همچنین با بیان اینکه ۲۵ میلیون نفر نیز در این مدت و بیش از ۶۰۰ هزار نفر در ۹ ماه امسال از بناهای تاریخی آذربایجان شرقی بازدید کردند، افزود: تاکنون یکهزار بنای تاریخی و چهار هزار محوطه تاریخی در استان شناسایی شده است. 
آبدار ادامه داد: یکهزار و ۷۲۹ اثر تاریخی و ۱۰۰ اثر معنوی و طبیعی در آذربایجان شرقی ثبت ملی و سه اثر تاریخی بازار سرپوشیده تبریز و ۲ کلیسای «سنت استپانوس» و «چوپان» در استان ثبت جهانی شده است. 
وی یادآوری کرد: با هدف جذب گردشگر ۵۲ روستای آذربایجان شرقی روستای هدف گردشگری معرفی شده اند.
در سال های گذشته تبریز به عنوان شهر جهانی و پایتخت فرش دستباف معرفی و در سال ۲۰۱۸ نیز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام انتخاب شد.
​طبق آخرین آمارهای موجود تعداد گردشگران خارجی ورودی به آذربایجان شرقی در مدت سپری شده از سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار نفر بوده که افزایش قابل توجهی نسبت به سال های قبل داشته و نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش یافته است. 

۴۶

کد خبر 1232648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =