جان بولتون درباره ایران دست به دامان استرالیا شد

ایرنا نوشت: یک رسانه استرالیایی گزارش داد؛ جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، قرار است با هدف برنامه های ضد ایرانی واشنگتن و برنامه های تقابلی این کشور علیه ونزوئلا هفته جاری به استرالیا سفر کند.

شبکه اس بی سی استرالیا در این زمینه گزارش داد: بولتون به عنوان یکی از قدرتمندترین چهره های دولت آمریکا و موثر در سیاست خارجی این کشور قرار است بزودی و در هفته جاری از استرالیا دیدار داشته باشد.

اس بی اس استرالیا نوشت: گمانه زنی ها حاکی از آن است که بولتون درصدد است تا پیش از دیدار دوم ترامپ- کیم در پایان ماه جاری میلادی با مقامات کانبرا دیدار و گفت وگو داشته باشد.

براساس این گزارش بولتون با متحدان آمریکا در مورد ونزوئلا و ایران گفت و گو و رایزنی خواهد کرد.

این رسانه نوشت: مواضع تهاجمی بولتون علیه ایران کاملا از سال 2006 به بعد رسانه ای شده است.وی در دولت ترامپ ایران را به سخت ترین اقدامات ملموس واشنگتن علیه ایران تهدید کرده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیشتر گفت: جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا از یک نوع توهم کاملا مزمن نسبت به ایران و ایرانیان رنج می برد و به جای بازنگری در برداشت های اشتباه خود سعی کرده است مفری برای پیشگویی های نافرجامش داشته باشد.

52310

کد خبر 1232656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =