اختصاص یک سوم تولید ناخالص داخلی استان  چهارمحال وبختیاری به بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: یک سوم تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش کشاورزی است که در مقایسه با کشور که ۲۰ تا ۲۲ درصد است، نشان از ظرفیت و جایگاه خوب بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی استان دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، دکتر غریب، ادامه داد: در این استان سالانه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی تولید می شود که از این مقدار، حدود ۸۲۰ هزار تن (۶۵ درصد) مربوط به محصولات زراعی، حدود ۲۰۰ هزار تن (۱۶ درصد) به محصولات باغی و مابقی به محصولات دام و طیور و کشت گلخانه ای اختصاص دارد.

وی، بیان کرد: هرچند سهم استان در تولیدات زراعی کشور ۱.۲۶ درصد است و استان را در رتبه بیست و سوم قرار داده اما عملکرد باغ های استان در حدود ۴.۸ تن در هکتار است که نسبت به عملکرد کشور که ۴.۰۲ تن در هکتار است عملکرد به نسبت مطلوبی است.

دکتر غریب افزود: در این میان محصولی که توانسته در ارتقای جایگاه کشاورزی استان در سالهای اخیر نقش بسزایی را ایفا کند و سهم زیادی از صادرات و تولید ناخالص بخش کشاورزی استان را به خود اختصاص دهد، محصول بادام با تولید ۲۴ هزار تن در سال معادل ۲۰ درصد بادام باکیفیت کشور است که در ۱۲ سال اخیر بطور متوالی بیشترین تولید بادام آبی کشور را به خود اختصاص داده است.

46

کد خبر 1234690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =