۱ نفر
۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
۱۵۰۰ کارگر لرستانی بازنشسته می‌شوند

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان از بازنشستگی یک هزار و ۸۲۲ کارگر با استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت وزیان آور در۱۱ ماهه سال ۹۷ استان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب با اشاره به عملکرد کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان آور در استان اظهار داشت: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با ۲۰ سال سابقه کار متوالی و یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود :برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در یازده ماهه سال ۹۷ ، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل ۶۳ نشست و کمیته تجدید نظر مربوطه با تشکیل ۱۷ نشست نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرد. 

تعداد دو هزار و ۳۵۳درخواست که در کمیته بدوی و تجدید نظر

وی ادامه داد: از تعداد دو هزار و ۳۵۳درخواست که در کمیته بدوی و تجدید نظر مطرح شده ، یک هزار و ۸۲۲ درخواست مورد تایید قرار گرفت و برای اقدام های بعدی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد. 

آشتاب در ادامه خاطر نشان ساخت: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور، کارگران بیمه شده اینگونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.

وی اظهار کرد: کارفرمایان کارگاه های مختلف مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آئین نامه های مرتبط هستند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1235677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =