اپلیکیشن‌های پرکاربرد چطور محدودیت اپل را دور زدند؟

طی روزهای اخیر، تغییر سیاست های اپل باعث شد تعداد زیادی از اپ های ایرانی که به دلیل تحریم از ورود به اپ‌استور منع شده بودند، برای بار دوم مسدود شده و هر کدام از روش هایی برای اطلاع رسانی به کاربران خود و دسترسی آنها به اپلیکیشن ها استفاده کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در این میان گذشته از دلایل تحریم هایی از جنس اپل، واکنش مدیران اپلیکیشن ها به اتفاق صورت گرفته قابل تامل بود و نشان می داد که تکنولوژی های استفاده شده در اپ ها و مدیریت بحران در این سامانه ها از چه درجه اهمیتی برخوردار است. به طوری که برخی در این شرایط تصمیم گرفتند که به دنبال مقصر مشکل باشند و برخی تنها به اطلاع رسانی اکتفا کردند.

اما برخی اپلیکیشن های پرکاربردتر به دلیل آمادگی فنی، میانبرهایی را در دقایقی بعد از مسدودسازی اپل در اختیار کاربران خود قرار دادند.

به طور مثال گزینه ای بر روی وب این اپلیکیشن ها مانند الوپیک و تپ سی ایجاد شد که با قرار دادن آن در صفحه اصلی گوشی، کاربر می تواند دسترسی مستقیم به اپ مورد نظر خود داشته باشد.

از سویی سیب اپ که در این شرایط تمام توان خود را برای پر کردن خلا AppStore به کار بسته بود، قول داد طی روزهای آینده به طور کل و برای همیشه این مشکل را حل کند.

۴۷۴۷

کد خبر 1236751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سید محمد رضا حسینی بوشهری IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
    0
    مسوول فراهم کردن زیر ساخت ها هستند که جیزی فراتر از جمع آوری زباله است.