قائم‌مقام وزیر راه: ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر آماده تحویل است

ایرنا نوشت: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: خوشبختانه روند تحویل واحدهای مهر در چند ماه اخیر شتاب گرفته است و انتظار می‌رود تا پایان سال ۱۵۰ هزار واحد را به متقاضیان واگذار شود.

«احمد اصغری مهرآبادی» شنبه در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور افزود: تحویل ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر در سال ۱۳۹۷ تکلیف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بود که در این تقسیم بندی سهم شهرهای دارای بیش از ۲۵ هزار نفر جمعیت ۸۴ هزار واحد، شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۱۶ هزار واحد و شهرهای جدید هم مطابق سامانه ۵۰ هزار واحد تعیین شد که مجموع آن ۱۵۰ هزار واحد می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر بیان کرد: عملکرد هریک از دستگاه‌ها در این زمینه مشخص شده و سازمان ملی زمین و مسکن در آخرین گزارش خود به رقم ۸۲ هزار واحد تکمیل شده رسیده است که نشان می دهد به طور تقریبی ۹۸ درصد برنامه محقق شده است.

به گفته وی، به طور میانگین در این چهار ماه ۱۵ هزار واحد تحویل شد. اکنون خوشبختانه از مرز ۱۰۰ هزار واحد تحویلی عبور کرده‌ایم و با این روند به نظر می‌رسد بتوانیم به ۱۵۰ هزار واحد تا آخر امسال دست پیدا کنیم.

وی افزود: در فرآیند واگذاری فروش اقساطی بر تحویل اولویت دارد، یعنی باید ابتدا فروش اقساطی انجام بگیرد و بعد از تقسیط و اخذ دفترچه اقساط، واحد تحویل داده شود.

«بنابر مصوبه کارگروه مسکن در ریاست جمهوری قرار شد ۱۰۷ هزار واحد را تا پایان سال تحویل دهیم؛ مشروط بر اینکه اعتبار مصوب در اختیار ما قرار بگیرد».

مهرآبادی گفت: در استان‌های اردبیل، سمنان، کرمان، گلستان، خراسان رضوی، قم، مرکزی، هرمزگان، لرستان و کرمانشاه شاهد تحقق عملکرد ۱۰۰ درصدی هستیم و امیدواریم بقیه استان‌ها هم با تلاش خود به هدف برسند چون این مساله شدنی است و می‌توانیم با ۳۰ هزار واحدی که در این استان‌ها باید تکمیل شود، ۱۵۰ هزار واحد تکلیف شده را به پایان برسانیم.
 

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1237090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =