۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۱
همسر شکاک و بی‌اعتماد چطور رام می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک روانشناس گفت: برقراری رابطه با فرد شکاک و جلب اعتماد او مستلزم عملکرد سنجیده و شکیبایی بسیار است.

ریحانه گیلانی روانشناس و مشاورخانواده اظهار کرد: وقتی شخصی را نمی‌شناسید و یا کاری را برای بار اول انجام می‌دهید ،اینکه شک کنید و یا احساس بی‌اعتمادی داشته باشید، امری کاملاً عادی است.

وی با بیان اینکه گاهی برخی از افراد نسبت به اشخاصی که شناخت کامل به آن‌ها دارند هم حس بی‌اعتمادی دارند، افزود: زندگی کردن با یک فرد شکاک و بی‌اعتماد و برقراری یک رابطه‌ عاطفی با کیفیت با او کمی سخت است.

گیلانی گفت: ممکن است شما به خاطر اینکه حس بی‌اعتمادی همسرتان را تحریک نکنید، مجبور شوید که به فردی محتاط و بدون حس شوخ‌طبعی تبدیل شوید.

وی با بیان اینکه این افراد گمان می‌کنند که دیگران مخفیانه قصد دارند به آن‌ها آسیب بزنند، ادامه داد: حتی اگر رفتار فردی با آن‌ها خوب، انسانی و احترام‌آمیز باشد، در ذهنشان به دنبال این مسئله می‌گردند که انگار کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است.

این روانشناس با بیان اینکه برقراری رابطه با چنین فردی و جلب اعتماد او مستلزم عملکرد سنجیده و شکیبایی بسیار است، تصریح کرد: به‌تدریج و بدون هیچ‌گونه فشار و یا اجباری وارد رابطه با او شوید و اجازه دهید که او اندک‌اندک به شما اعتماد کند.

64231
کد خبر 1237226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =