کاهش بی‌سابقه تولید آجیل/ عوارض واردات خشکبار ۵۵ درصد افزایش یافت

تسنیم نوشت: رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان این که ایران بزرگترین تولیدکننده آجیل و خشکبار در جهان است گفت: امسال کاهش تولید آجیل و خشکبار در کشور طی ۲۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. 

علیرضا ارزانی ممقانی با اعلام این مطلب که کاهش تولید آجیل و خشکبار در کشور طی ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: میزان صادرات آجیل و خشکبار نیز نسبت به سال گذشته با افت روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه برای حفظ جایگاه ایران در بازارهای جهانی که جهت نفوذ به آنها سالها تلاش صورت گرفته است، اظهارداشت: ایران نخستین تولیدکننده آجیل و خشکبار در جهان است.

آجیل و خشکبار+ گرانیرئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با تاکید بر اینکه مدیریت نامناسب سبب گرانی این محصولات در بازار داخلی شده است، ادامه داد: با توجه به فرارسیدن نوروز میزان مصرف آجیل و خشکبار به اوج خود می رسد.

وی ضمن اشاره به اینکه بررسی و تنظیم بازار باید همراه با عرضه محصول در بازار باشد، گفت: برای مقابله با گرانی آجیل و خشکبار باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.

ارزانی ممقانی افزود: ارائه مجوز واردات به مرزنشینان دیرهنگام است و نمی تواند نیاز بازار شب عید به آجیل و خشکبار را تامین کند این مهم باید یک ماه زودتر انجام می شد.

وی با اعلام این خبر که عوارض واردات بادام زمینی و تخمه آفتابگردان از چهار درصد به ۵۵ درصد افزایش یافته است، اظهارداشت: این مسئله سبب شده قیمت هرکیلو گرم بادام زمینی از ۱۴ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان و هر کیلوگرم تخمه آفتابگردان هم از هشت هزار تومان به ۳۰ هزار تومان افزایش یابد.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1239472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =