۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
خرج نجومی تکمیل واحدهای مسکن مهر در کشور

ایرنا نوشت: نماینده وزیر نیرو در مسکن مهر گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مورد نیاز است تا خدمات زیربنایی واحدهای مسکونی مهر سراسر کشور تکمیل شود.

محمدرضا امیرکمالی عصر یکشنبه در هشتمین جلسه شورای تامین مسکن قم، افزود: چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب، برق و گاز و ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای ساخت فضاهایی از جمله مدرسه و کلانتری در سایت های مسکن مهر کشور نیاز است.
وی اضافه کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن مهر باید در کشور ساخته می شد که قسمت عمده آن تحویل مردم شده و ۳۵۰ هزار واحد به دلایلی از جمله مشکلات قضایی، خدمات اولیه و زیربنایی باقی مانده است.
وی ادامه داد: البته منابعی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای خدمات زیربنایی واحدهای مسکونی مهر اختصاص یافته است و در حال حاضر نیز ۵۰ درصد از مبلغ مورد نیاز با واگذاری سهمی از محل اراضی و املاک موجود در سایت های مسکن مهر برای پرداخت به پیمانکاران تحویل شرکت های خدماتی می شود.
امیرکمالی افزود: ۵۰ درصد دیگر نیز با پرداخت منابع مالی از سوی وزارت نیرو تامین خواهد شد.
وی با بیان این که در قم خدمات پایداری به ساکنان مسکن مهر ارائه خواهد شد، خاطرنشان کرد: هنوز قسمتی از فاضلاب واحدهای مسکونی مهر در جوی ها روان است که اگر هوا گرم شود، احتمال انتشار بیماری وبا در استان قم و کشور وجود دارد.
وی تاکید کرد: آماده همکاری برای تامین منابعی که مربوط به ارائه خدمات پایدار به ساکنان مسکن مهر باشد، می باشیم.

23231

کد خبر 1239672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =