۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

ایرنا نوشت: بازی پسرخوانده که توسط جمعی از جوانان توانمند ایرانی تولید و حدود دو میلیون دانلود داشته است، سال آینده به بازارهای جهانی وارد می شود.

یک شرکت دانش بنیان که به اتکای همت و توانمندی جمعی جوانان متخصص و خلاق ایرانی شکل گرفته است، اقدام به طراحی و تولید بازی های رایانه ای برای جوانان و نوجوانان کرده است.
این شرکت دانش بنیان که با تکیه بر تخصص 10 نفر از جوانان کشور فعالیت می کند، تاکنون سه بازی رایانه ای در حوزه استراتژی و نقش ‌آفرینی تولید کرده است. یکی از این بازی ها به نام پسرخوانده با استقبال خوبی روبرو شده و تاکنون بیش از دو میلیون دانلود داشته و طراحان این بازی مترصد فروش بین المللی این بازی هستند.
مدیر عامل پردیس سرگرمی پاییزان درباره فعالیت این مجموعه دانش بنیان گفت: شرکت ما با نام استودیوی بازی سازی پاییزان با ترکیبی از افراد جوان و با سابقه‌ تیم شناخته شده راسپینا، بعد از تولید بازی ارتش های فرا زمینی با 6 سال سابقه در تولید بازی، با رویکردی نوین در تولید بازی های ویدئویی در سال 1393 تاسیس شد. 
محمد زهتابی افزود: بازی ایده محور مگنیس، از اولین تلاش های ما برای ورود به عرصه بازی های موبایلی بود، که توانست عنوان بهترین بازی موبایل کژوال سال را در پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران سال 1394 به خود اختصاص دهد.
این فعال دانش بنیانی در ادامه عنوان کرد: بازی اندروید پسرخوانده سفری به جنگ‌ گروه‌های مافیایی است و باید با استراتژی در این بازی ایرانی، بهترین پسرخوانده بودنتان در میان سایر بازیکنان را ثابت کنید.
به گفته زهتابی، بازی پسرخوانده محصولی با کیفیت از نظر طراحی است که با اقتباس از چند بازی متفاوت سعی دارد بازیکنان را به صورت تیمی درگیر کند.
وی با اشاره به نگاه ویژه دست اندرکاران حوزه بازی به پسر خوانده، اظهار کرد: این بازی در سال 96 نامزد بهترین دستاورد فنی از ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران، نامزد بهترین بازی استراتژی از ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران و نامزد بهترین بازی سال از ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران شد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره جهانی شدن پسرخوانده گفت: نسخه بین المللی این بازی نیز تهیه شده و در مرحله بررسی های نهایی است و تا یک ماه آینده در بازار جهانی جای خود را باز می کند.
زهتابی ادامه داد: معاونت علمی ریاست جمهوری تنها نهادی است که امید شرکتهای دانش بنیان است و امیدوار هستیم که بتوانیم از حمایت های بیشتر این نهاد دولتی بهره بگیریم.

5656

کد خبر 1239919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =