تشریح نحوه انتخاب برترین‌های فوتبال استان کرمان

رئیس کمیته برگزاری جشن برترین ­های فوتبال استان به تشریح نحوه انتخاب برترین‌ها پرداخت.

عرفان امیرخسروی در گفت‌وگو با خبرآنلاین در این خصوص اظهار داشت: جشن برترین­های فوتبال استان ایده­ایست که ابتدا توسط آقای دکتر قرائی ریاست هیأت فوتبال استان کرمان مطرح شد که پس از برگزاری جلسات متعدد مقرر شد تا این جشن در روز ۲۳ اسفند برگزار شود. این جشن را می­توان یکی از اقدامات ماندگارِ هیأت فوتبال استان دانست چرا که شور و نشاطی مثال زدنی در جامعه فوتبال استان به پا کرده است. وی افزود: در این جشن، برترین­های فوتبال استان معرفی خواهند شد. برترین­هایی که طی فرایندی دقیق، حساب شده و مطابق با الگوهای جهانی انتخاب شده­اند.

امیرخسروی با اشاره به تدوین برگه‌هایی برای امتیازدهی و اعمال نظر از سوی دبیرخانه جشن برترین‌های فوتبال، تصریح کرد: مدلی که برای انتخاب برترین‌ها در استان طراحی شد، مشابه همان مدلی است که فیفا هرساله برای انتخاب مرد سال فوتبال دنیا یا مربی برتر یا ... عمل می‌کند.

وی ادامه داد: در قسمت فوتبال، در هفت بخش از اصحاب رسانه، مربیان، بازیکنان و مدیران عامل باشگاه­ها برای دادن امتیاز نظرخواهی شده است.

امیرخسروی با تاکید بر این که سعی شد طی روندی مشخص انتخاب برترین‌ها دنبال شود، بیان کرد: در بخش اول برترین مربی فوتبال استان در رده سنی بزرگسالان که در لیگ های کشوری شاغل است از بین آقایان بامروت، برهانی، بهرامپور، ترک زاده، سامره، شکرانی، شهبا، عبدالرشیدی و میرزایی با جمع نظرات کسانی که تعرفه در اختیارشان قرار گرفته بود، برگزیده شد.

وی اضافه کرد: در هر بخش سه جایگاه برای دادن امتیاز در نظر گرفته شد که جایگاه اول ۲۰ امتیاز، جایگاه دوم ۱۵ امتیاز و جایگاه سوم ۱۰ امتیاز داشت.

امیرخسروی با مهم خواندن مربیان و بازیکنان رده‌های سنی پایه در سیستم هیئت فوتبال استان گفت: در بخش دوم ویژه فوتبال، برترین مربی فوتبال در رده‌های سنی پایه که در لیگ‌های کشوری شاغل هستند در معرض امتیاز دهی قرار گرفت و نام باشگاه‌های مس کرمان، مس رفسنجان ، گل گهر سیرجان و البدر بندر کنگ در آن بخش نوشته شد.

وی افزود: باشگاه‌های مس کرمان، مس رفسنجان و گل گهر سیرجان در این بخش که در اکثریت رده‌های سنی در لیگ‌های کشوری تیم دارند و مربیانِ بومی هدایت تیم های‌شان را عهده‌دار هستند و همچنین هدایت تیم امید البدر بندر کنگ نیز با اکبر چمنی مربی استان کرمانی است که به همه مربیان تیم‌های ذکر شده امکان دادن امتیاز وجود داشت که در این بخش از آوردن نام مربیان به دلیل زیاد بودن تعدادشان پرهیز کردیم.

امیرخسروی با بیان این که آقای دکتر قرائی و سایر مسئولین هیئت به لیگ‌های داخل استان توجه ویژه‌ای دارند، عنوان کرد: بخشی به عنوان برترین مربی فوتبال شاغل در لیگ‌های داخل استان در نظر گرفته شد که مانند دو بخش قبل امکان امتیاز به سه فرد وجود داشت.

رئیس کیمته برگزاری جشن برترین‌های فوتبال استان کرمان اضافه کرد: بعد از این بخش، بخشی با عنوان برترین مربی فوتبال تیم‌های استان در لیگ‌های کشوری در نظر گرفته شد تا امکانِ بررسی و ارزیابی فعالیت مربیان غیربومی شاغل در تیم‌های استان برای اهالی فن وجود داشته باشد و عیار مربیانی همچون یونان پور، بگوویچ، کریستوویچ، البندی و غیره که غیربومی بودند، مشخص شود.

امیرخسروی با اشاره به این که برای بازیکنان فوتبال نیز سه بخش تعریف شد، تصریح کرد: بخش اول مربوط به انتخاب برترین بازیکن بومی فوتبال استان در رده سنی بزرگسالان که در تیم های داخل استان که در لیگ های کشوری حضور دارند مربوط می‌شد که مقررشد از بین بازیکنان تیم‌های مس کرمان، مس رفسنجان، گل گهر سیرجان، مس شهربابک، مس نوین، آرمان‌گهر، شهرداری بم، فولاد بردسیر و فجر رفسنجان برترین بازیکن انتخاب شود.

وی ادامه داد: بخش بعدی مربوط به انتخاب برترین بازیکن بومی فوتبال استان که در لیگ های خارج از استان توپ می‌زنند، شد تا این فرصت برای بازیکنانی که در استان کرمان هم بازی نمی‌کنند فراهم شود تا در معرض دید هم استانی‌های‌شان قرار گیرند. آخرین بخش در ویژه فوتبال مربوط به برترین بازیکن فوتبال لیگ های داخل استان می‌باشد که این بخش نیز در راستای همان سیاست توجه به لیگ‌های داخل استان تدوین شد.

امیرخسروی با بیان این که در دور جدید مدیریتی هیئت فوتبال استان به فوتسال نیز به اندازه فوتبال توجه شده است، اظهار داشت: برای انتخاب برترین‌های فوتسال نیز شش بخش با نظر کارشناسان فن و براساس مدل جهانی در نظر گرفته شد، بخش اول مربوط به انتخاب برترین مربی بومی فوتسال تیم‌های استان در لیگ‌های کشوری بود که با توجه به اینکه دو تیم فولاد زرند و مجتمع احیاء فولاد سازی بردسیر از استان در لیگ‌های کشوری حضور داشتند نام دو مربی این تیم‌ها در فرم‌های مربوطه قرار گرفت.

وی افزود: در بخش دوم ویژه فوتسال برترین بازیکن فوتسال از تیم‌های استان در رده سنی بزرگسالان که در لیگ‌های  کشوری شاغل است قرار گرفت.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان با تاکید بر نگاه ویژه دکتر قرایی به لیگ‌های استان حتی در فوتسال گفت: بخش سوم بر پایه همان روش توجه به لیگ های داخل استان تدوین شده که در این بخش برترین مربی فوتسال در رده سنی بزرگسالان  انتخاب می‌شود و در بخش چهارم برترین بازیکن فوتسال در رده سنی بزرگسالان که در لیگ های داخل استان مشغول به فعالیت است انتخاب می شود و این بازیکن از بین یازده تیم حاضر در لیگ برتر فوتسال استان جام شهداء مدافع حرم انتخاب می شود.

وی اضافه کرد: در بخش پنجم ویژه فوتسال، برترین بازیکن بومی فوتسال در تیم‌های خارج از استان که در لیگ‌های کشوری توپ می‌زنند در معرض امتیازدهی قرار داده شده است چرا که استان کرمان بازیکنان شایسته‌ای در این بخش در لیگ‌های کشوری دارند. در بخش آخر ویژه فوتسال برترین مربی رده سنی پایه نیز انتخاب خواهد شد.

امیرخسروی با اشاره به نگاه ویژه دکتر قرایی به بخش بانوان اظهار داشت: در قسمت بانوان نیز در چهار بخش کار را در پیش گرفتیم که یک بخش مربوط به انتخاب برترین مربی فوتبال که در لیگ‌های کشوری اشتغال دارد اختصاص پیدا کرد، بخش دیگر مربوط به فوتسال است تا برترین مربی فوتسال استان انتخاب شود و دو بخش دیگر نیز مربوط به برترین بازیکن فوتبال و فوتسال بانوان است که در لیگ‎‌های کشوری مشغول به بازی می باشند.

وی افزود: این بخش‌ها در سه قسمت ویژه فوتبال، ویژه فوتسال و ویژه بانوان دیده شد و در اختیار رأی دهندگان قرار گرفت. رای دهندگان شامل ورزش نویسان، مدیران عامل تمامی باشگاه‌های فوتبال و فوتسال و همچنین بانوان استان در لیگ یک، دو و سه کشور، سرمربیان تیم‌های حاضر در لیگ یک، دو و سه کشور و مدیران و سرمربیان تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته یک فوتبال استان، مدیر کل ورزش و جوانان استان، روسا و نواب رئیسان هیئت‌های فوتبال سراسر استان، مدیران، سرپرستان و سرمربیان تیم‌های حاضر در لیگ‌های بانوانِ استان و... در این امتیازدهی و انتخاب شرکت کردند.

رئیس کمیته برگزاری جشن برترین‌های فوتبال استان با تاکید براین که دوره جدید مدیریتی هیئت فوتبال استان به رده‌های سنی و پایه اهمیت خاصی قائل است، بیان کرد: تمامی بازیکنان رده‌های سنی (نونهالان، نوجوانان زیر ۱۵ سال، نوجوانان زیر ۱۶ سال، جوانان زیر ۱۷ سال، جوانان زیر ۱۹ سال و بازیکنان رده سنی امید) که در سال ٩٧ به اردوهای تیم ملی یا اردوهای استعدادیابی دعوت شدند به جهت انگیزه دادن به این عزیزان هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایا نیز در این مراسم تجلیل می‌شوند.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که همه بازیکنان حتی در دورترین نقطه خاک استان زیر ذره بین هیئت فوتبال استان هستند و تجلیل از رده‌های پایه علی‌رغم بار مالی‌ای که برای هیئت داشت در دستور کار قرار گرفت ولی ارزش این را دارد که بازیکنان پایه ما دیده شوند و انگیزه‎‌ای شود برای سایر بازیکنان در هر رده‌ای که اگر تلاش کند، حتما دیده می‌شود.

امیرخسروی در مورد مهمانان این جشن نیز گفت: آقای مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال که به دعوت آقای دکتر قرائی به کرمان سفر خواهند کرد صبح پنج شنبه در جلسه‌ای با حضور استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان استان، نمایندگان و... شرکت خواهند کرد و پس از آن در جشن برترین های فوتبال استان حضور خواهند یافت.

وی در پایان گفت: جشن برترین‌های فوتبال استان در روز ۲۳ اسفندماه برگزار خواهد شد که علاوه بر آقای تاج ریاست محترم فدراسیون فوتبال، آقای دکتر فدایی استاندار محترم کرمان، مجمع نمایندگان استان، مدیرکل محترم ورزش و جوانان و نخبگان و نام آوران فوتبال استان حضور خواهند داشت. سالن همایش های برق در شهر کرمان برای برگزاری مراسم در نظر گرفته شده است و از ساعت ۳۰ : ۱۴ درب­های سالن به روی مدعوین باز است.

۴۶

کد خبر 1239945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =