تحلیل نخست‌وزیر عراق از روابط با ایران: هیچ ۲ کشوری این قدر روابط مستحکمی ندارند

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در کنفرانس خبری هفتگی خود در بغداد گفت هیچ دو کشوری در جهان وجود ندارند که روابط مستحکمی مانند ایران و عراق داشته باشند.

وی افزود: با ایران درباره مدیریت و کنترل مرزهای آبی به توافق دست یافتیم. هر دو طرف ایرانی و عراقی از کاهش تعرفه های ویزا سود بُردند.

عبدالمهدی در ادامه تصریح کرد ما رعایت اولویت های عراق را در زمینه حضور نظامی نیروهای بیگانه در کشور به طرف آمریکایی اعلام کرده ایم. عراق هرگز به محل درگیری و نزاع منطقه ای تبدیل نخواهد شد. عراق به تنهایی نمی تواند مسئولیت بازسازی حجم ویرانی های به جای مانده از داعش را به دوش بکشد و انتظار ما از همه کشورهای جهان است که در کنار عراق بایستند. عراق به واسطه مبارزه با داعش و نابودی آن، خدمت بزرگی به جامعه جهانی کرده است و اکنون نوبت آن است که جهانیان به بهترین شیوه جبران کنند.


نخست وزیر عراق اظهار داشت: اخیرا گزارش های تکمیلی را در مورد قاچاق مواد مخدر از آرژانتین به سوریه و سپس به عراق دریافت کرده ایم.

وی در مورد اوضاع کرکوک نیز گفت: کرکوک با حکومت نظامی اداره نمی شود و این شهر به هیچ عنوان در حالت فوق العاده به سر نمی برد.

۶۰۲۳۱
کد خبر 1240419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =