بازدید بیش از ۲ هزار نفر از موزه‌های مازندران

سیف الله فرزانه،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت:۲۲هزارو ۷۳۸ نفر از موزه های استان بازدید کردند که انتظارمی رود این رقم افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از ساری ،سیف الله فرزانه،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه امسال چادرخوابی به شدت کاهش پیدا کرده است، گفت: نظارت کارشناسان نشان می دهد که ذائقه گردشگران به سمت روستا افزایش و مردم به سمت فرهنگ اصیل بومی و محلی گرایش پیدا کردند.

وی تعداد مسافران مقیم را سه میلیون و ۲۹۶ هزارو ۵۹۸ دانست و از رشد ۴ درصدی نسبت به مشابه سال قبل خبرداد.

وی تعداد بازرسی را هزارو ۳۳۶ و تعداد تذکر را ۳۱ مورد دانست و افزود: دو میلیون و ۱۲۴ هزار نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدیدکردند که نسبت به مشابه سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است.

فرزانه با بیان اینکه ۱۶ سایت موزه در استان وجود دارد، ادامه داد: ۲۲هزارو ۷۳۸ نفر بازدیدکننده داخلی و ۲۴۱ نفر خارجی از موزه های استان بازدید کردند که انتظارمی رود این رقم افزایش پیدا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به راه اندازی ۴ کمپ عشایری در استان اشاره کرد و گفت: بیش از دو هزار عشایر در شهرستان های مختلف استان زندگی می کنند.

وی بابیان اینکه ۲۵ کارگاه صنایع دستی در استان وجوددارد، افزود: هدف ما از برگزاری کارگاه ها رونق فرهنگی و اقتصادی این منطقه است و در حال حاضر این کارگاه ها در ۱۲ رشته و ۸ شهرستان فعالیت می کند.

فرزانه با بیان اینکه در ۲۲ شهرستان نمایشگاه راه اندازی شده است، ادامه داد: از این تعداد ۵ نمایشگاه ملی، ۳ منطقه ای و ۱۴ استانی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به راه اندازی کارگروه حمایت از سرمایه گذاری گردشگری اشاره کرد و گفت: در این کارگروه روستاهای هدف گردشگری بررسی می شود و تاکنون ۱۳۶ روستا هدف گردشگری شناسایی شدند.

وی با اشاره به گردشگری دریایی، افزود: از ده مجوز صادر شده سه مجوز مجتمع گردشگری سبز رامسر، مارینا نوشهر و ناواک نور نهایی شده است.

۴۶

کد خبر 1243419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =