بسیج حزب مؤتلفه برای امدادرسانی به سیل‌زدگان

اسدالله بادامچیان خواستار بسیج اعضای حزب برای امدادرسانی به سیل زدگان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از ارگان حزب موتلفه، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پیامی خطاب به سید حسن سیدی دبیر این حزب در استان گلستان، با ابراز تأسف عمیق ازصدمات وارده بر مردم شریف استان گلستان، بر لزوم همراهی همگانی و بویژه اعضای حزب برای امدادرسانی بهتر به مردم آسیب‌دیده از سیل و تلاش برای جبران خسارات وارده تأکید کرد.

در پی حادثه سیل ویرانگر در استانهای گلستان و مازندران، امام خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، تأکید کرده بودند: « کمک‌های مردمی و ورود دستگاههای عمومی به عرصه‌ی امداد و جبران خسارتها وظیفه‌ی مهمی است که می‌تواند گوشه‌ای از آلام آن مردم عزیز را برطرف کند... همه وظیفه داریم به کمک سیل‌زدگان در همه‌ی استانهای کشور بشتابیم.»

روخانه گرگان رود لایروبی نشده بود

دبیر استان گلستان حزب مؤتلفه اسلامی نیز با اشاره به تقویت حضور نیروهای مردمی برای یاری به سیل زدگان، گفت: در شرایط فعلی خط راه آهن را منفجر کرده اند و اقدام دیگری نیز برای تخلیه آب از منطقه آق قلا انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: نکته مهم این است که تدابیر لازم از سوی مسئولان مربوطه انجام نشده بود. به عنوان نمونه با توجه به اینکه در دهه ۷۰ نیز در همین منطقه سیل داشته ایم، باید در اجرای راه آهن این دقت انجام می شد که مسیر راه آهن سد عبور آب نشود و پل های لازم برای تخلیه آب در چنین مواقعی در نظر گرفته می شد.

سیدی خاطر نشان کرد: در خصوص برخی زمینه های منجر به تشدید آسیب ها در این سیل، سازمان بازرسی کل کشور چند بار اخطار کرده بوده که به آن توجه نکرده بودند و انتظار می رود با توجه به دستور اخیر رئیس قوه قضائیه، به این کوتاهی ها رسیدگی شود.

وی به عنوان نمونه به عدم لایروبی رودخانه اشاره کرد که در صورت اقدام به موقع، کشش تخلیه آب از منطقه را بیشتر می کرد و از شدت آسیب ها می کاست.

سیدی تصریح کرد: در مهندسی منطقه تدابیر لازم در نظر گرفته نشده است و عدم آینده نگری موجب این حجم خسارات شد. انتظار آن است که ضمن رسیدگی به مقصران حادثه کنونی و اقدام برای رفع خسارات، برای جلوگیری از حوادث مشابه در آینده نیز تدابیر کافی در نظر گرفته شود.

۱۷۲۳۱

کد خبر 1244116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =