علی کفاشیان در پاسخ به انتقادهایی که از فوتبالی نبودن او می‌شود، بحث متخصص نبودن وزرا در حوزه تخصصی آن‌ها را وسط می‌کشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به منتقدان خود که او را از خانواده فوتبال نمی‌دانند می‌گوید: «مگر وزرا یا رئیس سازمان انرژی هسته‌ای همه متخصص در حوزه خودشان هستند؟ یادتان هست طالقانی چطور کشتی را می‌گرداند؟ آقای ترکان که وزیر بود و می‌توانست بودجه بگیرد، رئیس بود اما کشتی را طالقانی می‌گرداند. حالا با این شرایط می‌گویم اگر معاون رئیس‌جمهور هم رئیس فدراسیون فوتبال باشد، بتواند امکانات بیاورد که نیروهای متخصص کارشان را کنند، اتفاقی نمی‌افتد.»

او ادامه می‌دهد: «حالا درباره فوتبالی بودن من می‌گویم فوتبالی کسی است که برای فوتبال و اداره فوتبال یک کشور تلاش کند پس پیشکسوتی که گامی برای فوتبال کشورش برندارد، فوتبالی لقب نمی‌گیرد. با این تعریف من تا روزی که هستم، خودم را فوتبالی می‌دانم. اگرچه قبول دارم که وقتی بروم دیگر کسی از من در فوتبال استفاده نمی‌کند چون پیشکسوت فوتبالی نیستم اما مثلاً اگر آقای دادکان اینجا بودند، بعد از رفتن‌شان ممکن بود بتوانند در پست‌های مختلفی مثل مدیریت فوتبال یا کرسی‌های اجرایی دیگر فوتبال خدمت کنند. راستش گاهی وقتی با مردم حرف می‌زنم و آنها می‌گویند همه امیدشان به فوتبال است، بغض گلویم را می‌گیرد و می‌گویم امیدشان به کجاست، به جایی که خیلی در آن فقط به فکر منافع شخصی‌شان هستند. یکی شهرت می‌خواهد یکی ... فکر می‌کنم الان و در این شرایط که هم تیم‌ملی بازی دارد و هم ورزش دست به گریبان این طرح تشکیل وزارت ورزش است این بحث‌ها طرحش هم درست نباشد.»

متن کامل مصاحبه با کفاشیان را اینجا بخوانید.

40

کد خبر 124447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۹
    0
    حرف راست رو باید از بچه شنید!