تفاوت ۲ اپلیکیشن «روبیکا» و «سروش» از دیدگاه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقد است تبلیغ سیاسی برای برخی از اپلیکیشن‌های ایرانی باعث عدم استقبال کاربران از آن شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین محمدجواد آذری جهرمی از وزرای دولت دوازدهم است که به خاطر شبکه های اجتماعی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته. او درباره تفاوت دو پلت‌فرم ایرانی در شبکه های اجتماعی، معتقد است باید به روبیکا و سروش به عنوان دو نمونه متفاوت نگریست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این دو نرم افزار ایرانی می گوید: در عرصه پیام‌رسان در صداوسیما دو محصول تبلیغ می‌شود، یک محصول سروش بود و دیگری روبیکا، سروش را با دیدگاه سیاسی تبلیغ کردند و روبیکا را با دیدگاه عادی. من دیده‌ام که در روبیکا وقتی یک بازیگر پست می‌گذارد ۶۰۰هزار لایک می‌خورد، پس یعنی اینگیجمنت و اینتروژن‌های آن بالاست و کاربر با آن ارتباط برقرار کرده است.

به گفته آذری جهرمی، زیرساخت روبیکا و سروش با هم فرقی نمی‌کند. او با بیان اینکه روبیکا حتی از ما وام و امکانات هم دریافت نکرده است می گوید: اما سروش مطابق دستور مرکز ملی فضای مجازی امکاناتی گرفته است. پس مشکل زیرساخت فنی نیست، نوع نگاه و سیاستگذاری است.

مشروح سخنان نوروزی آذری جهرمی را (اینجا) بخوانید.

60231

کد خبر 1245012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =