به ازای هرهکتار زمین زراعی ۲۰ میلیون و هر هکتار باغات ۵۰ میلیون ریال وام پرداخت می‌شود

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت با تمام توان خود در کنار مردم سیل زده حضور خواهد داشت.

دکتر سعید نمکی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای سیل زده باوکی الیگودرز اظهار داشت: حامل پیام و سلام رییس جمهور به مردم لرستان هستم و دکتر روحانی تاکید داشتند که مردم سیل زده هیچگونه نگرانی نداشته باشند و دولت تمامی هزینه خسارت سیل را پرداخت می کند.
وی افزود: روز گذشته در اولین جلسه هیات دولت مصوب شد که تمام واحدهای خسارت دیده در حد توان مالی دولت بازسازی شوند و مردم بدانند دولت در کنار آنها است.
وی بیان کرد: مبلغی به عنوان تنخواه به صورت علی الحساب به مسئولین استانی پرداخت می شود تا در میان سیل زدگان توزیع شود.
نمکی ادامه داد: وام های بنیاد مسکن باید زنجیره ای و آسان تر پرداخت شود همچنین تلاش می کنیم تا وام های بلاعوض به سیل زدگان پرداخت شود.
وی همچنین گفت: به ازای هر هکتار زمین زراعی ۲۰میلیون ریال و به ازای هرهکتار باغات ۵۰میلیون ریال وام پرداخت می شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مسئولین استانی میزان خسارات سیلاب اخیر را برآورد کرده تا بتوانیم به دولت گزارش دهیم.
روستای باوکی الیگودرز با ۲۴۰ نفر جمعیت و ۵۰ خانوار بوده که در سیل اخیر نیمی از جمعیت این روستا بر اثر رانش زمین مسکن خود را از دست داده اند.
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر پنجشنبه از مناطق سیل زده شهرستان الیگودرز بازدید کرد.
همچنین حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری ظهر پنجشنبه به منظور بازدید برخی مناطق سیل زده در استان لرستان به این استان سفر کرده است.
بازدید از مناطق سیل زده استان از برنامه های این دو مقام کشوری به لرستان است.
قرار است نشست ستاد بحران استان لرستان فردا جمعه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شود.
بازدید از روستای سیل زده باوکی الیگودرز، افتتاح ساختما دانشکده پرستاری، افتتاح ساختمان نوسازی شده بیمارستان امام جعفر صادق(ع) الیگودرز و شرکت در نشست مدیریت بحران الیگودرز از دیگر اهداف سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به لرستان است.
بارش و سیلاب هفته اخیر علاوه بر ایجاد خسارت های مالی و زیرساختی موجب مرگ سه نفر در لرستان شده است.

۶۰۲۳۱

کد خبر 1245127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =