۲۳ استان کشور گرفتار سیل هستند

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، بااشاره به وقوع سیل و بارندگی شدید در ۲۳ استان کشورگفت:امدادرسانی در۱۲۳ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محورهای کوهستانی این استان‌ها درحال انجام است.

به گزارش خبرآنلاین، مرتضی سلیمی با تشریح آخرین آمار امدادرسانی نیروهای امدادرسان هلال احمر در حوادث جوی کشور اظهار داشت: طی ٤٨ ساعت گذشته ٢٣ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، خراسان‌های جنوبی، رضوی، شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و همدان درگیر سیل و آبگرفتگی شدید بوده اند؛ این حوادث طبیعی و اقلیمی مشکلاتی را برای هموطنان در استان‌های یادشده ایجاد کرده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در ١٢٣ شهر، روستا، مناطق عشایرنشین و محورهای کوهستانی گفت: در مدت یادشده پنج هزار و ۱۳۸ نفر از آسیب دیدگان و متاثران از حوادث یادشده امدادرسانی شدند و سه هزار و ۱۵ نفر هم اسکان اضطراری و موقت یافته اند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ۱۴۳ واحد مسکونی با استفاده از ۲۶ دستگاه موتور پمپ و لجن کش از آب تخلیه و تعداد زیادی پتو، موکت، کنسرو، آب معدنی و نایلون در میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است و امدادرسانی در استان‌های درگیر همچنان ادامه دارد.

۴۲۴۲
کد خبر 1245967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =