۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
آلمان ۱۱ کودک تکفیری را به عراق بازگرداند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وزارت امور خارجه آلمان امروز از بازگرداندن چند تن از کودکان تکفیری به عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه وزارت امور خارجه آلمان و یک وکیل اعلام کردند این کشور 11 تن از کودکان تکفیری را به عراق بازگردانده است. این درحالی است که این مسئله حساس در دستور کار نشستی بین المللی در پاریس قرار دارد. این اولین مورد بازگرداندن کودکان تکفیری در آلمان است.

به گفته وزارت امور خارجه آلمان این 11 کودک به نزدیکانشان سپرده شدند. سه نفر از این کودکان پنج شنبه شب با مادر 31 ساله شان از ترکیه وارد اشتوتکارت شده بودند.

به گفته وکیل آنها، این سه کودک و مادرشان هنگام ورود در فرودگاه بازداشت شدند. وزارت کشور آلمان اعلام کرده است در تا اواخر ماه مارس دستکم 59 تن از کودکان تکفیری آلمانی در سوریه بودند.

به تازگی تلاشها برای نجات این کودکان افزایش یافته است اما کسی تعداد دقیق آنها را نمی داند. به گفته سازمان غیر دولتی نجات کودک بیش از 3 هزار و 500 تن از کودکان تکفیری از سه کشور جهان در اردوگاههای آوارگان هستند.

برلین هم مثل پاریس درباره بزرگسالان تکفیری معتقد است آنهایی که در منطقه مرتکب جنایت شده اند باید در محل محاکمه شوند. به گفته وزارت کشور آلمان دستکم 66 تن از تکفیرهای داعش هم اکنون در زندانهای نیروهای سوریه دموکراتیک هستند. وزیران کشور گروه هفت قرار است از روز پنج شنبه برای بحث درباره مدیریت وضع این تکفیریها و خانواده های آنها در پاریس تشکیل جلسه دهند.

49311

کد خبر 1247096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =