۱ نفر
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
۹۸ را با همدلی و مشارکت ملی پشت سر بگذاریم؟

می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست. سال ۹۸ شروع نشده بود که جمعی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی سال سختی را پیش بینی می‌کردند. گرچه در روزهای آخر سال ۹۷ دولتمردان با رویکردی امیدبخش به اظهارنظر پرداختند و سعی کردند به مردم درباره مقابله با تحریم‌های آمریکا دلگرمی دهند اما واقعه سیل در استان های مختلف کشور چنان وضعیتی را رقم زد که گویی تلنگری به همه بود، چرا که نشان داد یک دست صدا ندارد.

مردم، نمایندگان مجلس، نیروهای مسلح، رسانه ها و سلبریتی ها به میدان آمدند تا در مدیریت بحران به دولت کمک کنند. سیل خسارات زیادی بر جای گذاشت و قریب ۷۰ نفر از هموطنان مان کشته شدند اما نکته مهم تلاش همه دستگاه ها برای هم افزایی در امدادرسانی به سیل زدگان بود.

سال ۹۸ به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شاید همچون سال ۹۷ باشد اما آنچه اهمیت دارد مشارکت اجتماعی برای پشت سر گذاشتن مشکلات است. همه باید هوای هم را داشته باشند، سعی کنند شادی های شان را با دیگران تقسیم کنند و در غم همدیگر شریک شوند.

قطعا دولت ترامپ تلاش می کند فشارهای بیشتری را به کشورمان وارد سازد، در مقابل ما با اتحاد و هماهنگی می توانیم ترامپ را به این نتیجه برسانیم که سیاستش در باره ایران شکست خورده است. حتی مردم و کسانی که خارج از ایران زندگی می کنند ولیکن دلشان برای عظمت ایران می تپد، باید همدل و همصدا به یاری هموطنان خود بشتابند تا صلاح تحریم کُند و ناکارآمد شود.

از طرفی مسئولین نیز تمام همت خود را برای تقویت سرمایه اجتماعی به کار گیرند و به جای برخورد جناحی با موضوعات، نگاه و رویکردشان به سوی افزودن به غنای انسجام ملی باشد.

اسفندماه امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، مشارکت حداکثری و قوی اجتماعی در همه عرصه ها به ویژه انتخابات مجلس پیام مهمی به مقامات کاخ سفید خواهد داد و قدرت حضور مردم در این میدان می تواند ترامپ را از ادامه سیاست های زورگویانه مأیوس کند بنابراین انتظار می رود جناح های سیاسی در عین رقابت برای کسب کرسی های مجلس، تدابیر انتخاباتی خود را طوری پیش نبرند که خدای نکرده به سرمایه اجتماعی نظام لطمه وارد شود.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1247214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =