تیتر سه وبلاگ‌ها

 • ۹۸ را با همدلی و مشارکت ملی پشت سر بگذاریم؟

  ۹۸ را با همدلی و مشارکت ملی پشت سر بگذاریم؟

  می‌گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست. سال ۹۸ شروع نشده بود که جمعی از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی سال سختی را پیش بینی می‌کردند. گرچه در روزهای آخر سال ۹۷ دولتمردان با رویکردی امیدبخش به اظهارنظر پرداختند و سعی کردند به مردم درباره مقابله با تحریم‌های آمریکا دلگرمی دهند اما واقعه سیل در استان های مختلف کشور چنان وضعیتی را رقم زد که گویی تلنگری به همه بود، چرا که نشان داد یک دست صدا ندارد.

 • هنگام جنگ اقتصادی دنبال یافتن مقصر نباشیم

  هنگام جنگ اقتصادی دنبال یافتن مقصر نباشیم

  در سال ۹۷ کشور با مشکلات و سختی های زیادی مواجه شد اما بخش عمده این مشکلات به خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپا برای جبران خسارت ایران بر می‌گشت. به تعبیر رئیس جمهور امروز کشور در شرایط عادی قرار ندارد و با جنگ اقتصادی دست و پنجه نرم می کند.

 • عیار نفوذ کلام امامان جمعه

  عیار نفوذ کلام امامان جمعه

   کشور روزگار سختی را می‌گذراند و کسی شکی در این موضوع ندارد. کاستی‌هایی است و همه برای رفع این کاستی‌ها باید دغدغه داشته باشند. مطالبه‌گری خوب است اما وظیفه‌شناسی در اوضاع امروز باید حرف اول را بزند.

 • تندروها شیپور را از سرگشاد می‌نوازند

  تندروها شیپور را از سرگشاد می‌نوازند

  ​امید کرمانی‌ها: وقتی برجام به اجرا درآمد، آقایان دلواپس اصولگرا کاسه داغ تر از آش شدند. دائم در رسانه‌های همسو گفتگو می‌کردند و تحقق وعده‌های طلایی را در آینده نزدیک به مردم می دادند. پس از مدتی در ژست کسانی که گویی انگار حوصله‌شان سررفته، حیران و متعجب اعلام می‌کردند «مگر تحریم‌ها برداشته نشد پس چرا سوئیفت برقرار نیست؟».

 • شجاعت به پاسخگویی است، نه استعفا

  شجاعت به پاسخگویی است، نه استعفا

  امید کرمانی‌ها: هر کس مسئولیت می پذیرد، در واقع این مسئولیت را با همه مشکلات سر راه آن قبول کرده است. حالا شاید یک مدیری مدتی کار کند اما در یک مقطع زمانی به این جمع بندی برسد که دیگر شرایط لازم برای ادامه کار را ندارد بنابراین استعفا کند و برود.

 • بودجه واقعا عملکردی ضرورت کشور در زمان جنگ اقتصادی

  بودجه واقعا عملکردی ضرورت کشور در زمان جنگ اقتصادی

  امید کرمانی‌ها: اگر صحبت از آمادگی برای مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا می‌شود، همه دستگاه ها باید شرایط را درک کنند و خود را با وضعیت جدید تطبیق دهند. برای مقابله با تحریم های آمریکا نمی توان به شعار اکتفا کرد بلکه در میدان عمل باید مصادیقش بروز و ظهور کند که از جمله این مصادیق تمکین از تخصیص بودجه به شکل واقعا عملکردی است.