۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
زمانی: هنوز عضو هیات مدیره استقلال هستم!

مهر نوشت: عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه این باشگاه را در یک باتلاق گرفتار کرده‌اند، گفت: مسئولیت قهرمان نشدن استقلال در لیگ برتر مستقیم با وزیر ورزش است.

هشتم بهمن ۱۳۹۷ بود که وزارت ورزش اسامی اعضای جدید هیأت مدیره باشگاه استقلال را اعلام کرد که بر این اساس حسن زمانی از لیست مدیران این باشگاه کنار گذاشته شد. با این حال زمانی از همان موقع تاکید داشت که از هیأت مدیره استقلال کنار گذاشته نشده و خودش استعفا کرده است. دو ماه بعد از تغییرات در هیأت مدیره استقلال، حسن زمانی می‌گوید از آنجا که وزارت ورزش با استعفایش موافقت نکرده، همچنان عضو هیأت مدیره است و جلسات مدیران استقلال در نبود او قانونی نیست!

زمانی با اشاره به اینکه تا سال ۹۹ عضو هیأت مدیره استقلال است، تاکید دارد که از ابتدای سال ۹۸ و به خاطر شروع پروسه واگذاری استقلال و پرسپولیس، وزیر ورزش دیگر رئیس مجمع این دو باشگاه نیست و این پست به وزیر امور اقتصاد و دارایی محول شده است!

* شکست در دربی فقط به خاطر سو مدیریت در استقلال بوده است؟

بله، یکی از دلایلی که بنده اصرار داشتم وینفرد شفر سرمربی استقلال بشود خصوصیات مدیریتی او بود. تا زمانی هم که ما بودیم این مسائل رعایت می‌شد! متأسفانه از زمانی که وزارت ورزش آن مشکلات را پیش آورد و مدیریت باشگاه را به هم ریخت، شاهد بی برنامگی هستیم. الان هم بنده به عنوان یک عضو هیأت مدیره دارم هزینه این قضایا را می‌دهم!

* مگر شما از هیأت مدیره استعفا ندادید؟

بله؛ استعفا دادم ولی هنوز با این استعفا موافقت نشده است! بنده باید در جلسات هیأت مدیره حضور داشته باشم. مسئولان باشگاه موظف هستند مرا هم به جلسات دعوت کنند!

* در اسامی اعلام شده از سوی وزارت ورزش نامی از شما در هیأت مدیره استقلال نبود.

طبق صورت جلسه مجمع باشگاه استقلال، بنده تا پایان سال ۹۹ عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال هستم. حتی الان به خاطر مسائل مالی استقلال ممنوع الخروج و ممنوع المعامله هستم.

* با این حساب چرا به جلسات هیأت مدیره نمی روید؟

دوستان به دستور وزیر ورزش از دعوت من به جلسات خودداری می‌کنند. این خلاف قانون است. مصوباتی که در جلسات هیأت مدیره استقلال صورت گرفته، قانونی نیست و فردا باید پاسخگو باشند. این تصرف در اموال دولتی است و باید جوابگو باشند؛ هم وزیر ورزش و هم کسانی که تعهد ایجاد کرده اند.

* شما در مجلس هم مشغول به کار هستید. چرا از این طریق موضوع را پیگیری نکرده اید؟

دولت و مجلس طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن استقلال و پرسپولیس باید تا شهریورماه به بخش خصوصی واگذار شوند. بر این اساس وزیر امور اقتصاد و دارایی رئیس مجمع دو باشگاه است و وزیر ورزش کاره ای نیست. اگر هم دخالتی باشد، باید فردا جوابگو باشند. این قانون از روز اول سال ۹۸ اجرا شده و وزیر ورزش دیگر رئیس مجمع نیست.

* بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس بیشتر به یک شوخی و سرگرمی تبدیل شده است. عزم مجلس چقدر در این امر جزم است؟

اگر استقلال و پرسپولیس تا شهریورماه خصوصی نشوند باید تمام کسانی که عامل جلوگیری از این اتفاق هستند محاکمه شوند! نمی‌شود با احساسات هواداران بیش از این بازی کرد.

* وقتی که شما در باشگاه استقلال بودید آیا بحث بازیکن سالاری هم وجود داشت؟

همانطور که گفتم بنده تا سال ۹۹ عضو هیأت مدیره استقلال هستم. با استعفای بنده موافقت نشده و اینکه می‌گوئید در استقلال «بودید» درست نیست! من الان هم عضو هیأت مدیره هستم. بنده با وزیر اقتصاد، آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و وزیر کار درباره استعفایم صحبت کردم که هیچکدام موافق استعفا نبودند. ولی دوستان در وزارت ورزش برای اینکه «زمانی» طوری است که مسائل را در دست می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد نابسامانی ایجاد شود، از دعوتم به جلسه هیأت مدیره جلوگیری می‌کنند. ما هم اصراری نداریم و موضوع را به دستگاه‌های ذیربط گزارش می‌دهیم.

* گفته می‌شود مهدی رحمتی باعث تغییر پنالتی زن دربی و در نهایت باخت استقلال شد.

اگر درب باشگاهی که بازیکن در آن تصمیم بگیرد بسته شود، بهتر است. هیچ بازیکنی حق دخالت در مسائل مدیریتی و فنی را ندارد. اگر اینطور شد باید فاتحه آن باشگاه را خواند. فقط سو مدیریت در باشگاه است که باعث چنین اتفاقاتی می‌شود.

* با این وضعیت، تکلیف شما و باشگاه استقلال به کجا می‌رسد؟

منتظریم وضعیتمان با باشگاه مشخص شود. قبلاً اعلام کرده بودم با تصمیماتی که گرفته می‌شود، تیم‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس لطمه می‌بینند. پرسپولیس فعلاً با برد این بحران را پشت سر گذاشته است اما استقلال در باتلاقی که برایش ایجاد کرده اند، گرفتار شده است.

* آیا با اعضای باشگاه استقلال در ارتباط هستید؟

خیر، دوستان موظف بودند بنده را به تمام جلسات هیأت مدیره دعوت کنند ولی به خاطر دستوری که وزارت ورزش داده، امتناع می‌کنند. من هم اصراری ندارم. با این حال چون یکی از اعضای هیأت مدیره در جلسات نیست، تصمیمات جنبه قانونی ندارد.

* ریشه مشکل شما با وزیر ورزش در کجا است؟

بنده با آقای وزیر مشکلی ندارم. فقط روی دخالت‌هایی که وزیر در باشگاه داشت معترض بودم. وزیر نباید حق دخالت در انتخاب بازیکن، مربی و تصمیمات هیأت مدیره را داشته باشد. باشگاه خودش هیأت مدیره و تصمیم گیر دارد. متأسفانه آقای وزیر هیأت مدیره را در حد «صفر» قبول دارد!

255 43

کد خبر 1247587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =