برق ۴ روستای لرستان با همکاری کوهنوردان وصل شد

گروه کوهنوردی و غواصی آریاز اشترانکوه و گروه کوهنوردی خرس قهوه ای به کمک برق لرستان آمدند.بدلیل تخریب پل ارتباطی چهار روستای پران پرویز، کیان آباد، تیمورآباد و مورانی هیچ راهی برای برقدار کردن این روستاها وجود نداشت و با جانفشانی گروههای کوهنوردی برق این روستاها وصل شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،مدیرعامل شرکت برق لرستان گفت : چهار روستای پران پرویز ؛ کیان آباد، تیمورآباد و مورانی بواسطه همکاری گروههای کوهنوردی و غواصی آریاز و گروه خرس قهوه ای اشترانکوه برقدار شدند .
فریدون خودنیا افزود:  بدلیل تخریب پل ارتباطی چهار روستای پران پرویز، کیان آباد، تیمورآباد و مورانی هیچ راهی برای برقدار کردن این روستاها وجود نداشت و با جانفشانی گروههای کوهنوردی برق این روستاها وصل شد.

جانفشانی گروه‌های کوهنوردی 
خودنیا گفت:  با همکاری و جانفشانی گروههای کوهنوردی و غواصی آریاز و خرس قهوه ای موفق شدیم چهار روستای فوق را برقدار و حدود ۱۷۰ خانوار را از خاموشی محض نجات دهیم.

مدیر عامل برق لرستان گفت احداث پل و جاده سازی پس از تخریب در زمان کوتاه میسر نیست و غواصان و کوهنوردان به کمک ما آمدند و با انتقال تجهیزات و سیم کشی شبکه از عرض رودخانه خروشان کشکان ما را در تامین برق ۱۷۰ خانوار جانانه یاری نمودند.

فریدون خودنیا گفت یک هفته از سیل دوازده فروردین میگذرد و همچنان تعداد ۸۲ روستای دیگر بی برق هستند.

وی گفت تا زمانیکه پل های تخریب شده بازسازی نشوند راه ارتباطی ما همچنان با این روستاها قطع است و روستائیان عزیز در شرایط سختی زندگی را سپری میکنند.

۴ هزار خانوار چشم انتظار برق
خودنیا افزود حدودا ۳ الی ۴ هزار خانوار هنوز چشم انتظار وصل شدن برق منازل خود هستند و نمیتوان به راهداری و حمل و نقل جاده ای ایراد گرفت چون آب رودخانه بطور کامل فروکش نکرده و همین امر دست آنان را از احداث پل بر روی این رودخانه وحشی بسته است.

مدیر عامل برق لرستان در ادامه افزود شرکت توزیع با همکاری گروههای امدادی که از دیگر استانها به کمک‌ ما شتافته اند مترصد لحظه هستیم و به محض برقراری ارتباط و بازگشایی راه دسترسی در کوتاه ترین زمان ممکن برق روستاهای باقیمانده را وصل خواهیم کرد

وی گفت:  متاسفانه حجم خسارات وارده به شبکه های توزیع به حدی است که در همه نقاط الزاما بایستی شبکه جدید احداث شود و ترمیم و اصلاح شبکه ها جوابگو نمیباشد.

خودنیا در پایان از همکاری مردم روستاها با شرکت توزیع برق استان جهت تامین برق و احداث شبکه ها تقدیر و تشکر نمود.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1248583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =