۰ نفر
۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کوبا به اتهام‌زنی بولتون پاسخ داد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برونو رودریگز گفت جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید یک دروغگو است و آمریکا کمپینی دروغین درباره حضور نیروهای کوبایی در ونزوئلا راه انداخته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، برونو رودریگز گفت جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا یک دروغگو است و آمریکا را به راه اندازی کمپینی دروغین درباره حضور نیروهای کوبایی در ونزوئلا متهم کرد.

بولتون در سخنرانی در میامی در هفته گذشته گفته بود آمریکا سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی و ارتش کوبا راکه به دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا مشاوره می‌دهد، هدف قرار خواهد داد. رودریگز در واکنش به این اظهارات بولتون گفت کوبا هیچ نیروی نظامی در ونزوئلا ندارد و در هیچ عملیات نظامی یا امنیتی در این کشور شرکت نداشته است.

وی افزود جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا که یک دروغگو بالفطره است با بی شرمی تمام هفدهم آوریل (بیست و پنجم فروردین) گفت وزارت خارجه کوبا حضور بیست هزار آدمکش کوبایی را در ونزوئلا تایید کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته تحریم‌های شدیدی را علیه هاوانا اعمال کرد و به شهروندان آمریکایی برای شکایت علیه نهادها و شرکت‌های خارجی کوبایی چراغ سبز حقوقی نشان داد. براساس این مجوز حقوقی شهروندان آمریکایی می‌توانند برای پس گرفتن دارایی‌های خود که پس از انقلاب ۱۹۵۹ مصادره و استفاده شده اند، شکایت کنند.

310311

کد خبر 1253593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =