چرا سازمان لیگ به‌خاطر تلویزیون ساعت بازی را عوض کرد؟!

کم نیستند کسانی که معتقدند یکی از دلایل اصلی درگیری‌های بازی پرسپولیس و سپاهان و حوادث به وجود آمده، ناشی از برگزاری دیرهنگام این مسابقه و معطل نگه داشتن تماشاگران دو تیم بوده است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: در دیدار پرسپولیس و سپاهان درهای ورزشگاه آزادی تهران در حالی از ساعت ۱۳ باز شد که قرار بود بازی ساعت ۲۰:۱۵ آغاز شود؛ در واقع با این تصمیم اشتباه تماشاگران دو تیم ساعت‌ها در استادیوم آزادی معطل شدند تا با عصبانیت به تماشای بازی بنشینند. اما پرسش اینجاست؛ چرا ساعت برگزاری دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان تغییر کرد و ۲۰:۱۵ برگزار شد؟

شنیدیم یکی از دلایل اصلی این تصمیم سفارش تلویزیون و مشخصا شبکه سوم سیما بوده است! تلویزیونی‌ها از سازمان لیگ خواسته‌اند بازی را بین ساعت ۲۰ تا ۲۲ برگزار کند که بتوانند آن را پخش کنند و دوستان هم موافقت کرده‌اند. این در حالی است که فدراسیون فوتبال و رسانه ملی سال‌های زیادی است که بر سر قرارداد حق پخش تلویزیونی اختلاف دارند.

فدراسیون فوتبال در ازای اجازه تصویربرداری و پخش مسابقات مختلف از تلویزیون که اتفاقاً درآمدزایی چند میلیاردی هم از طریق تبلیغات برای صداوسیما دارد، حق خودش را می‌خواهد که پرداخت نمی‌شود! نه قانون به تلویزیونی‌ها این اجازه را می‌دهد و نه دوستان بودجه‌ای برای این کار در نظر گرفته‌اند. در این سال‌ها اتفاق جدیدی هم نیفتاده و یک جورهایی می‌توان گفت زور فوتبال به تلویزیون نمی‌رسد. در چنین شرایطی عجیب است وقتی می‌شنویم تلویزیون نه تنها پولی به فوتبال نمی‌دهد بلکه سفارش تغییر ساعت برگزاری مسابقات را به دلخواه می‌دهد. عجبا دست‌اندرکاران سازمان لیگ و فوتبال کشورمان هم زیر بار این درخواست‌ها می‌روند!

به راستی اگر به جای ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان ساعت ۱۷ برگزار می‌شد بهتر نبود؟ خیلی دوست داریم متولیان برگزاری این مسابقه توضیح کوتاهی درباره لزوم برگزاری این مسابقه در آن ساعت بدهند. البته اگر توضیحی داشته باشند!

این مطلب را هم از دست ندهید: استقلال «بازیکن» می‌خواهد نه مشتری کلینیک

43503

کد خبر 1254425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
    0 0
    چه ربطی داره.خب اون‌تماشاگرها دیرتر می امدن ورزشگاه.همه دنیا شب بازی می کنن روزنامه ی وزین!!! ما میگه چرا بازی رو انداختید شب!!!