نماینده مجلس: سوءمدیریت‌ها چالش مهم صنایع آذربایجان‌شرقی است

ایرنا نوشت: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: سوء مدیریت ها چالش و مشکل اصلی صنایع آذربایجان شرقی است که به نقطه ضعف این بخش تبدیل شده است.

زهرا ساعی، سابقه درخشان بیش از ۱۰۰ ساله صنعت و تولید در تبریز را مورد اشاره قرار داد و افزود: وضعیت اقتصادی و صنعتی آذربایجان شرقی طی سال های گذشته پسرفت داشته و جایگاه درخشان سابق را از دست داده است که برای احیای این جایگاه نیازمند اقدامات اساسی و ریشه ای هستیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه کسانی در تعدادی از صنایع و واحدهای تولیدی استان مسئولیت به عهده گرفته و وارد عرصه شده اند که یا تخصص ندارند و یا از انگیزه کافی و کامل برای تولید و اشتغال زایی ندارند که این وضعیت منجر به تعطیلی بسیاری از واحدها شده است.

ساعی با بیان اینکه بسیاری از صنایع مادر و مهم تبریز مشکل دارند، اضافه کرد: این صنایع طی سال های گذشته که باید برای تداوم تولید و اشتغال زایی های جدید تقویت می شدند، به حال خود رها شدند و این امر سبب تعطیلی تدریجی و از دست دادن زمینه های شغلی جدید می شود.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی صنایع و واحدهای تولیدی بحرانی استان ضروری است، یادآوری کرد: اگر مدیران آذربایجان شرقی به دنبال کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال های پایدار هستند باید برنامه های مدون و تعریف شده ای در این زمینه داشته باشند.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه آمار بیکاری در آذربایجان شرقی بالاست و این فراوانی در میان دانش آموختگان دانشگاهی نگران کننده است، گفت: در حالیکه در مراکز دانشگاهی این استان رشته های مهم فنی و مهندسی تدریس می شود، آمار بیکاری تامل بر انگیز و قابل بررسی است.

ساعی اظهار داشت: برای ایجاد زمینه های اشتغال برای جوانان تحصیل کرده باید به سمت اشتغال های نوین همچون فضای مجازی و استارت آپ ها رفت که متاسفانه در این حوزه با حلقه مفقوده هدایت و مشاوره های منطقی مواجه هستیم.

46

کد خبر 1254659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =