نظر امیر سیاری درباره دلیل محکم صحبت کردن ایران در مذاکرات هسته ای

فارس نوشت: رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت تاریخ ثابت کرده که ملت قهرمان ایران برای حفظ منافع و ارزش‌های خود در مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، در اولین همایش سراسری تربیت و آموزش آجا در سالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، با اشاره به 10 اردیبهشت‌ماه روز خلیج فارس، اظهار داشت: خلیج فارس از دیرباز موقعیت ژئوپلوتیک و استراتژیک داشته و به همین منظور قدرت های استکباری و استعماری به دنبال تسلط بر آن بوده‌اند.

وی افزود: تاریخ ثابت کرده که ملت قهرمان ایران برای حفظ منافع و ارزش‌های خود در مقابل هر تهدیدی ایستاده و می‌ایستد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: خلیج فارس همیشه خلیج فارس بوده، است و می‌ماند. وی در بخشی دیگری از سخنان خود قدرت نظامی را یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت ملی عنوان و تصریح کرد: سیاستمداران در نظام بین الملل اگر می‌خواهند در مذاکرات محکم صحبت کنند باید پشتشان گرم باشد بنابراین اگر در مذاکرات هسته‌الی 6 کشور با ما وارد مذاکره شدند به دلیل قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

امیر سیاری تاکید کرد: سیاستمداری که پشت میز مذاکره می‌نشیند باید پشتش گرم باشد و توانمندی‌های خود را به رخ دشمن بکشد و در صورت تهدید توان بازدارندگی کشور خود را نشان دهد.

٢٣٢١٩

کد خبر 1255676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =