کمبود شدید متخصص داروساز در بیمارستان‌های کشور

ایرنا نوشت: معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو کشور گفت: کمبود داروساز در بیمارستان های کشور به شدت احساس می شود.

مهدی پیرصالحی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در قمصر کاشان افزود: برای جبران کمبود داروساز در بیمارستان های کشور در حال تدوین طرحی هستیم که با اجرای آن داروسازان بیمارستانی و بالینی در بیمارستانها مستقر می شوند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در مجموع بیمارستانهای کشور به طور متوسط یک دارو ساز نیز وجود ندارد، بیان کرد: هم اکنون در حدود ۸۰۰ بیمارستان کشور ۵۰۰ داروساز به ارائه خدمات می پردازند.

رییس سازمان غذا و دارو کشور تصریح کرد: بر اساس استانداردها به ازای هر یکصد تخت بیمارستانی باید یک داروساز بالینی و به ازای هر ۳۰ تخت بیمارستانی نیز یک داروساز بیمارستانی وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه امروز داروساز از جایگاه اصلی خود در نظام سلامت خارج شده است، یادآور شد: برخی داروساز را فروشنده می دانند در صورتی که داروساز ارائه دهنده خدمات دارویی است.
پیرصالحی تصرح کرد: با اجرای این طرح شماری زیادی از داروسازان در بیمارستانهای کشور بکارگرفته خواهند شد که این مهم کاهش هزینه های دارویی را در بیمارستانها بدنبال خواهد داشت.
وی همچنین گفت: امروز تقلب در لوازم آرایشی بهداشتی این بازار را تهدید می کند که می طلبد با دقت بیشتری کنترل و نظارت شود.
همایش معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یازدهم اردیبهشت به مدت ۲ روز در قمصر کاشان برگزار شد.
 

۴۷۲۳۱

کد خبر 1255798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =