۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
سرانه تولید زباله در اردبیل ۷۰۰ گرم است

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه سرانه تولید زباله در اردبیل ۷۰۰ گرم است، گفت: با توجه به اهمیت ویژه جمع آوری و امحای زباله های شهری، شهرداری وظیفه دارد این دغدغه شهری را مدیریت کرده و امکانات لازم را برای امحای زباله ها فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حمید لطف اللهیان در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار داشت: شهرداری اردبیل در زمینه امحاء زباله ها در شهر  اقدامات اصولی را دستور کار قرار داده و پیگیر فعالیت کارشناسی است.

وی به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای بازیافت زباله در شهر اردبیل اشاره و اظهار کرد: در سال‌های گذشته و با هدف تولید انرژی از زباله طرح‌های متعددی مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ یک از آنها نتایج مشخصی به همراه نداشته است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: ما باید هر چه سریعتر با جلب مشارکت سرمایه‌گذار به دغدغه شهروندان در این حوزه پایان داده و مدیریت شایسته‌ای را در این بخش شاهد باشیم.

وی سرانه تولید زباله را در شهر اردبیل بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: سرانه تولید زباله در اردبیل ۷۰۰ گرم است که این رقم در کشور به طور متوسط ۶۰۰ گرم می‌باشد که جا دارد شهروندان در تولید و دفن آن یک مدیریت صحیح و منطقی را داشته باشند.

شهردار اردبیل در مورد روش سرمایه‌گذار جدید برای بازیافت زباله بیان کرد: برای اولین بار تکنولوژی تولید کربن از زباله در اردبیل اجرایی خواهد شد که این پروژه در کارگروه پسماند و کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته و ما با انجام مذاکره نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام می‌کنیم.

لطف‌اللهیان تعهدات شهرداری را در اجرای این پروژه تامین زمین و تدارک برخی زیرساخت‌ها اعلام کرد و افزود: قرار شد استاندار اردبیل ۸۰ درصد منابع سرمایه‌گذاری را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند و ۲۰ درصد مابقی نیز برعهده سرمایه‌گذار است.

وی بیان کرد: سهم شهرداری در تحویل و تفکیک زباله و همچنین تولید کربن و سایر فرآورده‌ها مشخص است و امیدواریم اینشرکت سرمایه‌گذاری که با تکنولوژی جدید درصدد تفکیک و فرآوری زباله است بتواند به تمامی تعهدات خود عمل کند.

46

کد خبر 1256247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =