گرای وزنه‌برداری را داخلی‌ها به IWF می‌دهند، این یعنی وطن‌فروشی!

خبر گرفتن تست دوپینگ از ملی‌پوشان وزنه‌بردرای را حتما شنیده‌اید.همین دیروز بود که ماموران (وادا) آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ یک بار دیگر از ملی‌پوشان ایران تست دوپینگ گرفتند.

تست گرفتن از وزنه برداران در شرایطی که دارند خودشان را برای رویدادهای مهم آماده می کنند عجیب نیست اما اینکه در طول چند ماه اخیر برای سومین یا چهارمین بار این اتفاق می افتد کمی شاخک ها را تیز می کند.
 
سال ۲۰۰۶ بود که یکی از بدترین اتفاق ها برای وزنه برداران ایران افتاد.آن زمان و کمتر از سه ماه به مسابقات جهانی وزنه برداری باقی مانده بود که ماموران وادا به اردوی تیم ملی ریختند و نتیجه اش این شد که فدراسیون جهانی مانع از حضور ملی پوشان ایران در این رقابت ها شد.معمولا ورزشکاران دانسته یا ندانسته از مکمل هایی استفاده می کنند که بعضی از آنها حاوی مواد غیرمجاز است اما همیشه استفاده از مکمل ها به منزله دوپینگ نیست.همان زمان شایعات زیادی شنیده شد که یک نفر از داخل فدراسیون و از ایران گرا را به فدراسیون جهانی داده است و در شرایطی که آن نسل می توانست یکی از طلایی ترین نسل های ایران باشد،سوخت و به باد هوا رفت.

این بار هم مشابه اتفاقی که سال ۲۰۰۶ افتاد دارد تکرار می شود و شایعه شده که یک نفر مسئولان فدراسیون جهانی را مطلع کرده که از ملی پوشان ایران تست دوپینگ بگیرند! وزنه بردارانی که بیشتر آنها در چند ماه اخیر در مسابقات مختلف شرکت کرده اند و در مجامع بین المللی تست دوپینگ داده اند! جنگ دیگر دارد یک جنگ نابرابر می شود که فقط و فقط ماهیت وزنه برداری ایران را زیر سوال می برد.اگر شایعه درست باشد که باید تاسف خورد به حال آن کسی که برای رسیدن به منافع شخصی،جوانانی را در معرض خطر قرار می دهد که می توانند آینده ایران را رقم بزنند.اگر این شایعه درست باشد،مصداق بارز وطن فروشی است و این عنوان،هم ردیف با هیچ عنوان دیگری نیست.
۲۵۱ ۲۵۱
کد خبر 1257096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =