۷۳ بنگاه اقتصادی لرستان با ۱۲۶۴ فرصت شغلی احیا شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۷۳ بنگاه اقتصادی غیرفعال، سال گذشته احیا و در این راستا یکهزار و ۲۶۴ فرصت شغلی ایجاد شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمدرضا صفی خانی با اشاره به عملکرد ستاد رونق تولید استان در سال گذشته افزود: این تعداد شامل ۳۹ واحد صنعت و معدن و ۳۴ بنگاه کشاورزی هستند.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۳ طرح با ۱۲۵ فرصت شغلی جدید ارتقا ظرفیت تولید داشته و ۱۳۷ طرح با یکهزار و ۵۲۶ شغل جدید نیز سرمایه گذاری و بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: از مجموع ۴۵۱ مصوبه کارگروه تسهیل در سال گذشته ۲۸۵ مصوبه اجرا و ۱۶۶ مورد نیز در دست اقدام است و ۱۵۶ طرح با مبلغ پنج هزار و چهار میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده اند.

رتبه ۱۳ پرداختی تسهیلات در کشور
رییس صمت لرستان میزان تسهیلات پرداختی از طریق کارگروه ستاد تسهیل را یکهزار و ۶۷۰ میلیارد ریال برشمرد و گفت: لرستان رتبه سیزدهم پرداختی های کشور را به خود اختصاص داده است.
صفی خانی اضافه کرد: سال ۹۶ حدود ۲۴ محصول استان به ۲۲ کشور صادر می شد که این تعداد طی سال گذشته به ترتیب به ۴۶ و ۳۸ ارتقا یافت.
وی ادامه داد: تاکنون در لرستان یکهزار و ۳۲۱ پروانه بهره برداری با ۲۲ هزار و ۴۹ شغل و یکهزار و ۱۶ جواز تاسیس صادر شده که این جواز ها از یک تا ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی دارند.
وی میزان اشتغال جوازهای صادر شده را ۳۷ هزار و ۳۱۴ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: سرمایه این تعداد جواز تاسیس ۱۹۷ هزار و ۷۵۴ میلیارد ریال است.
از مجموع ۲۲ شهرک و نواحی صنعتی مصوب لرستان ۱۷ واحد در یکهزار و ۵۱۶ هکتار وارد فاز عملیاتی شده و ۷۵ واحد شهرک های صنعتی در تملک بانک است.

46

کد خبر 1257132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =