واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به اتفاقات اخیر: فضای مجازی باعث افزایش مفاسد اخلاقی است

ایرنا نوشت: آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید،گفت: فضای مجازی به بلای مجازی تبدیل شده به گونه ای که طبق آمارها کلاهبرداری ومفاسد اخلاقی رشد چند برابری داشته است.

وی جمعه شب درآئین افتتاح ساختمان جدید دارالقرآن امام علی(ع) در جوار بیت مرحوم علامه طباطبایی در قم، با بیان اینکه شرایط کنونی از نظر سیاسی، اقتصادی و اخلاقی بسیار پیچیده است، افزود: مسائل اخلاقی جامعه در خطر است و نمونه ای از آن پخش کلیپی در برخی مدارس تهران است که در آن تعدادی از کودکان سرودی با الفاظ رکیک را هم خوانی می کنند که نشان می دهد خطر تا کجا پیش آمده است.
وی ادامه داد: آمار نشان می دهد که آمار کلاهبرداری در فضای مجازی ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است، مفاسد اخلاقی در این فضا بیش از ۷ برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که نباید در برابر وضعیت موجود تسلیم بود.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: کسانی که در فضای سیاسی دروغ پردازی می کنند نه شرف، نه انسانیت و نه وجدان دارند و هردروغی را برای سیاه نمایی و ناامیدی مردم به زبان می آورند.
وی با بیان اینکه وقتی نسبت به بخت آزمایی در صدا وسیما موضع گرفتیم و ابعاد فقهی آن را مطرح کردیم، موثر واقع شد گفت: این برنامه بیش از یک میلیارد تومان درآمد داشت که بخشی از آن را به برندگان داده و بخش زیادی را به جیب می زدند که مصداق کامل قمار بود که پس از تذکر داده شده، جلوی آن گرفته شد.
این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه چشم امید مردم به روحانیت است وآنان باید امر به معروف و نهی از منکر را در حد توان انجام دهند گفت: اگر در حوزه و در میان مردم اختلاف و دو دستگی وجود نداشته باشد، کارهای اثرگذار بسیار زیادی می توان انجام داد.
 

۶۴۲۳۱

کد خبر 1258565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =