انقراض نسل ایرانیان، سیاست شیطانی و اشتباه کنترل نسل، توطئه غربیها از جمله دلایل مخالفت رئیس دولت با کنترل جمعیت گفته شده است. در این جدول، برخی از گفتارهای رییس جمهور آورده شده است .

امیدسلیمی بنی: رئیس دولت بارها بر افزایش زاد و ولد تاکید کرده است. تا جایی که امروز در گیلان گفته اگر سیاست کنترل جمعیت ادامه یابد، تا نیم قرن آینده، نام و نشانی از نسل ایرانی بر جای نخواهد ماند.

با وجودی که این نگاه از سوی رئیس مجریه، سابقه ای طولانی دارد و بارها تکرار شده است، در جدول زیر، برخی از دلایل و خلاصه اظهارات او درباره کنترل جمعیت و مخالفت با آن، آمده است.

مکان اظهارات

زمانی اظهارات

دلیل مخالفت با کنترل جمعیت

خلاصه اظهارات

سفر به استان گیلان

5 بهمن 89

مرگ و نابودی یک ملت

فرمول دو بچه کافیست فرمول مرگ یک ملت و نابود کردن یک ملت است. در ایران متوسط بعد خانواده به زیر چهار رسیده و این به این معناست که 50 سال آینده یا بیشتر نسل ایرانی وجود نخواهد داشت. برخی از استدلال‌ها و صحبت‌ها می‌گویند از ترس فقر بچه نیاورید و اینکه بچه باعث فقر می‌شود، فقر ناشی از توزیع ناعادلانه امکانات، فرصت‌ها و امکانات یک کشور است و این منطقی که بعضا ارایه می‌شود منطق شیطانی و نادرست است. اگر عدالت ایجاد شود و بیت‌المال عادلانه در بین آحاد مردم توزیع شود فقیری باقی می‌ماند؟ در تعریف غربی ها انسانها برای لذت حداکثری آزاد هستند و در این مسیر خانواده مزاحم این تفکر محسوب می شود، از این رو بحث کنترل جمعیت را مطرح کردند و متاسفانه عده ای در داخل کشورنیز آنرا به عنوان یک روش مترقی مورد توجه قرار دارند.  خدا در قرآن به مومنین سفارش کرده است که اگر از فقر می ترسید ازدواج کنید تا خدا از فضل خودش شما را مستغنی کند.

در جمع دانشجویان اراکی

18 آذر 89

تربیت بهتر فرزاندان در خانواده های 6 و 7 نفره- رشد جمعیت بسیار مثبت است

به نظر من رشد جمعیت مطلقا منفی نیست و افزایش جمعیت کشور بسیار مثبت است. برخی می گویند اگر تعداد فرزندان زیاد شود پدر و مادرها نمی توانند بچه های خود را درست تربیت کنند. من به آنها می گویم اشتباه می کنند زیرا اگر به زندگی نخبگان و برجستگان کشور توجه کنند می بینند که اکثر آنها در خانواده هایی به دنیا آمده اند که پدر و مادر آنها شش و هفت فرزند داشته اند.چه کسی گفته است رشد جمعیت باعث فقر می شود؟ من می گویم افزایش جمعیت منجر به فقر نمی شود اگر به جمعیت ایران در سال 56 الی 57 توجه کنید متوجه می شوید که در آن هنگام ایران حدود 35 میلیون نفر جمعیت داشته است، در حال حاضر نیز جمعیت ایران در حدود 75 میلیون نفر است بنابراین می بینید با وجود آنکه افزایش جمعیت صورت گرفته است اما در حال حاضر مردم نسبت به 30 سال پیش از رفاه مادی بیشتری برخوردار هستند.

در جمع مدیران استان قزوین

2 آبان 89

کنترل جمعیت شیطانی و اشتباه بزرگ و توطئه غرب است.

کنترل جمعیت از اشتباهات بزرگی است که انجام شد چرا که این مشکل غربی‌ها بود و از ترس اینکه جمعیت ما به کشورهایشان سرازیر شود و آنها را با مشکل روبرو کند می‌گویند شما باید جمعیت خود را کنترل کنید در حالی که آنها دچار فساد شده‌اند و نسل‌شان منقطع می‌شود.  ما معتقدیم روزی از ناحیه خداست و ما باید تلاش کنیم نه اینکه نسل‌ها را بکشیم تا بیشتر مصرف کنیم درست نیست. نمی‌خواهیم مثل کشورهای غربی بشویم بنابراین نباید در ریل آنها قرار بگیریم چرا که اگر ریل آنها صادقانه باشد ما همیشه از آنها عقب خواهیم بود بنابراین همیشه باید ریل خودمان را داشته باشیم.

در جمع مردم استان اردبیل

3 مرداد 89

پرداخت هدیه یک میلیون تومانی به نوزادان متولد 89

دولت پیش‌بینی کرده از اول سال 89 هر فرزندی که در ایران به دنیا می‌آید برای او حسابی افتتاح کند که یک میلیون تومان موجودی داشته باش، هدفمان از افتتاح این حساب تأمین آینده فرزندانمان است. اینکه در مرحله اول دولت یک میلیون تومان در این حساب‌ها هدیه خواهد کرد، دولت هرساله نیز 100 هزار تومان به این حساب اضافه می‌کند و از خانواده‌ها نیز خواهشمندیم حداقل 20 هزار تومان ماهانه به این حساب اضافه کنند تا وقتی این نوزادان به جوان تبدیل شدند صندوق آتیه 120 میلیون تومان برای اشتغال، ازدواج و مسکن‌شان در اختیارشان قرار دهد.

در مراسم روز ملی شوراها

9 اردیبهشت 89

جلوگیری از بین رفتن نام ایران، روزی دادن خدا به فرزندان

که اجرای شعار "دو بچه کافی است" به این معنا است که تا ۴۰ سال دیگر نامی از ملت ایران باقی نماند. کسی نمی تواند مردم را وادار به چیزی بکند، مردم می خواهند بچه دار شوند و خدا روزی را می دهد، عده ای با حرف های روشنفکری عزا گرفته اند. در این ارتباط قانون وضع کردند و گفتند که سه بچه را بیشتر بیمه نمی کنیم، در صورتی که نگاه و اعتقاد ما با آنها فرق می کند و معیارهای ما با آنها متفاوت است

در برنامه بدون حاشیه صدا و سیما

24 فروردین 89

سیاست غلط غربی ها و این که کشور قابلیت 150 میلیون جمعیت را دارد

بنده با اینکه 2 بچه کافی هست مخالفم و استدلال علمی نیز برای آن دارم و امروز شاهد هستیم که متوسط بچه‌ در خانواده‌ها زیر 2نفر است و این سیاست غلطی است که غربی‌ها انتخاب کردند و الان نیز برای حفظ فرهنگ و هویت خود یارانه سنگینی پرداخت می‌کنند. از همین رو چرا ما باید این راه را برویم. کشور قابلیت داشتن 150میلیون نفر جمعیت را دارد. برخی‌ها خیال می‌کنند ما روزی مردم را می‌دهیم در حالی که این بسیار اشتباه است و بنده تعجب می‌کنم که چرا علما در این خصوص سکوت کرده‌اند. هر چند ما نیز باید مدیریت کرده و نگذاریم بهداشت و آموزش از بین برود. این چه زندگی است که برای ما تعریف کردند، خود غربی‌ها مگر با سیاست کنترل جمعیت به سعادت رسیده‌اند که ما آن را دنبال کنیم

چه کسی گفته است اگر جمعیت کم باشد رفاه ایجاد می‌شود؟ کسی که چنین ادعایی دارد بیاید با من بحث کند. در اول انقلاب که ۳۵ میلیون نفر جمعیت داشتیم و پنج میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم رفاه مردم به اندازه امروز نبود که ۷۵ میلیون نفر جمعیت داریم و ۵/۲ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم

42/133

کد خبر 125864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دانشجو IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 1
  آبه راحتی ميتوان پي برد كه با اميد به زندگي فعلي ووضعيت نسبتا" خوب بهداشت در كشور ما با همين روال وبدون اضافه نمودن به مواليد تاسال 1400حتما" جمعيت از مرز يكصد ميليون نفر خواهد گذشت پس نگران نسل ايراني نباشيم بلكه نگران بيكاري آموزش غير رايگان وكمرشكن ومهاجرت مغزها و..... باشيم تا فاجعه انفجار جمعيت ببار نيايد اجركم عندالله
 • دانشجو IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 1
  پرداخت هديه يكميليون توماني هم فعلا" بلا تكليف ميباشد
 • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 1
  اقا خرج ومخارجشو دولت بده ما 10 بچه میاریم
 • mehdi IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 1
  پس اروپایی ها که رشد جمعیتی پایینی دارند خیلی وقته که منقرض شدند و حالیشون نیست.
 • بدون نام US ۱۷:۰۷ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 0
  "در مرحله اول دولت یک میلیون تومان در این حساب‌ها هدیه خواهد کرد، دولت هرساله نیز 100 هزار تومان به این حساب اضافه می‌کند و از خانواده‌ها نیز خواهشمندیم حداقل 20 هزار تومان ماهانه به این حساب اضافه کنند تا وقتی این نوزادان به جوان تبدیل شدند صندوق آتیه 120 میلیون تومان برای اشتغال، ازدواج و مسکن‌شان در اختیارشان قرار دهد" چه جوری میشه 120 میلیون؟ بی سود میشه 7120000 . یعنی سود بانک چقدره؟؟؟؟؟
 • بنده خدا IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 0
  آقا ما فعلا با این گرونی و حقوق کم زن نمیتونیم بگیریم چه برسه به فرزند بیشتر .
 • بدون نام DE ۲۰:۰۱ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
  0 0
  یک نظر تقریبن بی ربط لطفن در نمایش نتایج نظرسنجی هایی که در وبسایت انجام میدهید، فقط به درصدها اکتفا نکرده و حتمن تعداد شرکت کنندگان در رای گیری را هم نشان بدهید. در غیر اینصورت ارزش چندانی ندارد. چه میدانیم نود درصد ار ده نفر یا از هزار نفر رای منفی داده اند!
 • بدون نام IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  خبرآنلاين محترم براي چي لينك سايتهاي به درد نخور فيلتر شده رو براي ما ميزاري بعدشم مگه نميدوني فيلتر هستن ميخواي ما رو از راه به در كني؟؟؟؟!!!! واقعا كه
 • بدون نام IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  همه مردم ایران فرمایشات ریاست محترم جمهوری راقبول دارندولی آینده بچه های ما احساس می کنیم بلاتکلیف است مسئله شغل در آمد معضل بزرگی در جامعه است انشاءالله معضلات حل بشود چشم حتما" مردم به فکر خواهند بود.
 • بی نام IR ۰۶:۱۶ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  شما که نظری رو که میدیم فیلتر میکنی پس چرا می گی نظر.............
 • بدون نام IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  من باهفتصدهزارتومان حقوق ماهانه وچهارسرعائله بد جوري گرفتارشدم.فعلآمارادرالويت قراردهيدوازاين وضيعت نجات دهيدآيندگان راحالا بعدآفكري بحالشان كنيد.
 • يك ايروني IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  من يه بچه دارم از صبح زود تا غروب بايد كار كنم با اينحال هزينه هاي ابتدايش رو به سختي در ميارم حالا ايشون با اين اوضاع اقتصادي دم از افزايش جمعيت ميزنه. كاش دليلش رو مي دونستم.
 • بدون نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  ای....خدا
 • بدون نام IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  منم زن می خوام!!!!!!!!!!
 • بی نام IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  ما زیر خرج و مخارج یکیش موندیم وای به حال دومی
 • بدون نام IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۶
  0 0
  شما که مخالف طرح رییس جمهور هستید دلیلتون رو بیارید.یه حساب سرانگشتی لازمه که متوجه بشید حرف ایشون صحیحه: اگه به ازای هر دو نفر(پدر ومادر)دو نفر متولد نشه جمعیت بعد از یه مدت کاهش پیدا میکنه علاوه بر اون جمعت کشور یه جمعیت پیر خواهد بود نه جوان،ضمن اینکه ایران در حال پیشرفته ودر آینده احتیاج به نیروی انسانی جوان داره وحداقل بایدبه ازای هر دونفر سه نفر متولد بشه و در زمینه امنیتی نیز لازمه کشور نیروی جوان داشته باشه
 • همایون IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۹
  0 0
  دو تا فرزند باادب و تحصیلکرده بسیار بهتر از چندین فرزندی است که در کوچه و خیابان از صبح تا شب از بی کاری و نداشتن امکانات علافند.
 • جواد IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۹
  0 0
  اگر به هرم سني جمعيت كشور توجه بشه موج افزايش جمعيت مربوط به زمان جنگ و انقلاب يعني گرو سني 20تا 30 سال وبيشترين گروه جمعيت را تشكيل مي دهند.اگر شرايط مناسب براي ازدواج فراهم شود و هركدام از زوجها فقط صاحب يك فرزند شوند .دوبار موج جمعيتي از زيريكسال شروع مي شود وبراي افزايش جمعيت نيازي به اينكه خانوارها صاحب فرزندان زياد شوند نيست.بند 23 سال در راستاي تنظيم خانواده كار كرده ام و افسوس مي خورم اگرزحمات ما هدر رود.