۰ نفر
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
برای گران شدن تُن ماهی مجوزی صادر نشده است

باشگاه خبرنگاران به نقل از یکی از مسئولان سازمان حمایت نوشت: هرچند کنسرو تن ماهی مشمول قیمت گذاری این سازمان و کارگروه تنظیم بازار نیست، اما واحدهای تولیدی مکلف به رعایت ضوابط قیمت گذاری خواهند بود.

رستمی، مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت با اشاره به مصوبه جلسه دی سال گذشته کارگروه تنظیم بازار گفت: کنسرو تن ماهی و محصولات مشابه مشمول قیمت گذاری تثبیتی نیستند و قیمت آن با توجه به کیفیت، برند و نوع بسته بندی براساس ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها و با رعایت سود و ضرایب عمده و خرده فروشی مصوب کمیسیون هیئت عالی نظارت توسط واحدهای تولیدی تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: هرچند کنسرو تن ماهی از جمله اقلام اولیه  و مشمول قیمت‌گذاری تکلیفی و تثبیتی این سازمان و کارگروه تنظیم بازار نیست، اما واحدهای تولیدی مکلف به رعایت ضوابط قیمت گذاری مصوب هییت تعیین و تثبیت قیمت‌ها و درصدهای سود و ضرایب عمده و خرده فروشی خواهند بود و در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت و یا وصول شکواییه سازمان حمایت آن را بررسی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی باید پاسخگوی عملکرد خود در این زمینه باشند، اظهار کرد: در صورت ارائه شکواییه‌ای در این خصوص و یا افزایش قیمت غیرمتعارف، این سازمان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

این مقام مسئول با اعلام اینکه این موضوع پیش از این نیز به انجمن مربوطه اعلام شده است، تصریح کرد: با توجه به اعتراضات واصله، مکاتبات لازم با واحدهای تولیدی ذی‌ربط و انجمن مربوطه برای ارائه اسناد و مدارک مثبت صورت گرفته است تا نسبت به بررسی عملکرد وی اقدام شود.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1259541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =