۱۵۰ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان غیرعمد آذربایجان شرقی نیاز است

مهر نوشت: مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی مبلغ بدهی ۵۳۰ زندانی جرایم غیرعمد استان را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

رسول تقی پور، گفت: تعداد ۳۰ آئین جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم جشن گلریزیان شهر تبریز ۲۹ اردیبهشت ماه در تالار معلم این شهر از ساعت ۲۱ تا ۲۳ برگزار می‌شود.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی جشن گلریزان را فرصتی برای تقسیم شادی‌ها دانست و تاکید کرد: نیازی به ارسال دعوت نامه نیست و همه به این جشن گلریزان دعوت هستند.

وی با اشاره به تعداد زندانیان جراید غیرعمد استان اظهار داشت: هم اکنون ۵۳۰ زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی ۱۵۰ میلیارد تومان در استان آذربایجان شرقی منتظر دست‌های سخاوتمند مردم هستند.

تقی پور در بخش دیگری با اشاره به تعداد آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سال گذشته ابراز داشت: از ابتدای سال ۹۷، با کمک ستاد دیه و خیرین استان، ۴۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند که مجموع کل بدهی زندانیان آزاد شده برابر با ۱۲۲ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه ۴۳۷ تن از زندانیان آزاد شده در سال گذشته مرد و ۳ نفر نیز زن بودند، افزود: از مجموع زندانیان آزاد شده، ۲۴۱ زندانی از محکومین مالی، ۱۴ زندانی از محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و همچنین ۱۸۵ زندانی نیز از محکومین مهریه و نفقه بودند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه مبلغ ۴ میلیارد تومان از کمک ویژه ستاد دیه برای آزادی این زندانیان تأمین شد، گفت: ۶ میلیارد تومان نیز از طریق تسهیلات و با پیگیری همکاران ستاد دیه و همچنین با دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از طریق رضایت شاکیان پرونده جهت آزادی این زندانیان تأمین شد.

تقی‌پور در پایان با بیان اینکه مبلغ ۱ میلیارد تومان توسط خانواده مددجویان برای آزادی این زندانیان فراهم شد، اذعان داشت: مبلغ ۹۱ میلیارد تومان نیز در نتیجه تلاش‌های ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار توسط مراجع قضائی تأمین شده است.

۴۶

کد خبر 1260729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =