۱ نفر
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
تبریز، شهر بی‌دفاع در مقابل حوادث

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به مخاطراتی که تبریز به واسطه خطر سیل، زلزله و دیگر بلایای طبیعی با آن مواجه است، گفت: متاسفانه تبریز، شهر بی‌دفاعی در مقابل حوادث است و باید بپذیریم آمادگی لازم جهت دفاع از شهر در مقابل بلایای طبیعی وجود ندارد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز به نقل از روابط عمومی شورای شهر، سونیا اندیش بیان کرد: هرچه زودتر باید فکری به حال ایمن‌سازی مناطق در معرض خطر، توسعه و به‌روزرسانی تجهیزات امداد و نجات و آموزش‌های عمومی و همگانی شهروندان انجام گیرد. 

اندیش گفت: شب حادثه در محل حضور داشتم و از نزدیک شاهد تلاش و مجاهدات عوامل آتش نشانی، نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی، اورژانس و دیگر ارگان‌های حاضر در محل بودم و برخود وظیفه می‌دانم از تلاش و مجاهدات این نیروها که باعث کنترل سریع و جلوگیری از پیشرفت و گسترش آتش و سرابت آن به سایر بخش‌های بازار شد، تشکر و قدردانی نمایم. 

نایب رییس شورای سلامی کلان شهر تبریز افزود: آتش‌سوزی سرای ایکی قاپیلی از چند جهت موجب تاثر و تاسف ما و تمام شهروندان تبریزی شد. هم قسمتی از بازار تاریخی تبریز که بخشی از تاریخ این شهر را به دوش می کشد و خاطرات اکثریت شهروندان تبریزی به آن گره خورده است دچار آسیب شد و هم برخی از اصناف و بازاریان ما در اثر این آتش سوزی دچار خسارت‌های مالی شدند که باید تلاش کنیم هم بخش آسیب دیده بازار به نحو مطلوبی بازسازی شود و هم در حد توان از اصناف خسارت دیده حمایت شود. 

اندیش ادامه داد: در ارتباط با حمایت از بازاریان در حال مذاکره با شهردار، اعضای شورا، اصناف و هیئت امنای بازارهستیم تا بتوانیم در صورت امکان مغازه‌هایی را که مالکیت آن در اختیار شهرداری است، به‌صورت موقت در اختیار این عزیزان قرار دهیم تا بتوانند تا اتمام بازسازی از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: خوشبختانه مقدمات این کار انجام شده است و انشالله در جلسه آتی شورا این موضوع نهایی خواهد شد. 

عضو کمیسیون عمران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سابقه این گونه آتش‌سوزی‌ها در بازار تبریز، گفت: متاسفانه پیش از این نیز بارها شاهد وقوع آتش سوزی‌ها محدود یا گسترده در این بازار بوده‌ایم. لذا باید با بررسی دقیق موضوع چه از بابت علت وقوع و چه از بابت نحوه مدیریت آن، امکان وقوع مجدد چنین حوادثی را در این مجموعه از بین برد.

وی ادامه داد: بازار تبریز بخش مهمی از هویت و تاریخ این شهر است و می‌بایست به‌دلیل آسیب‌پذیر بودن آن، موضوع حفاظت و نگهداری این مجموعه بیش از این جدی گرفته شود. 

وی در خاتمه با اشاره به مخاطراتی که تبریز به واسطه خطر سیل، زلزله و دیگر بلایای طبیعی با آن مواجه است، گفت: متاسفانه تبریز، شهر بی دفاعی است. باید بپذیریم آمادگی لازم جهت دفاع از شهر در مقابل بالایای طبیعی وجود ندارد. باید هرچه زودتر فکری به حال ایمن سازی مناطق در معرض خطر، توسعه و به روز رسانی تجهیزات امداد و نجات و آموزش‌های عمومی و همگانی شهروندان انجام گیرد.

46

کد خبر 1258652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =