هت تریک قهرمانی پرسپولیس تکمیل شد

پرسپولیس با پیروزی در جم قهرمان لیگ برتر شد برای سومین سال پیاپی. با گلی که بودمیر زد . سپاهان برد اما دوم شد و استقلال در رتبه سوم جدول ایستاد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفته پایانی لیگ برتر هجدهم در هشت دیدار همزمان از ساعت ۲۱:۳۰ پنج شنبه ۲۶ اردی‌بهشت آغاز شد و در جریان مهم ترین دیدارها، پرسپولیس در جم به مصاف پارس جنوبی رفته است و در اصفهان، سپاهان میزبان استقلال خوزستان است. این دو مدعی قهرمانی، در کنار سایر رقیبان که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در جدال هستند.

پرسپولیس ۱پارس جنوبی ۰

رقابت از ابتدا در میانه زمین دنبال می‌شد و هر دو تیم به دنبال شناخت دقیق رقیب خود بودند. با این حال با گذشت زمان پارس جنوبی جم به رقیب چیره شد با این حال در این میان ضدحمله‌های شاگردان برانکو شکل می‌گرفت اما به مقصد نمی‌رسید. در دقیقه هشت میرهادی میرجوان در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد اما سیدجلال حسینی اجازه نداد او ضربه اش را بزند. در ادامه بازی به آرامی دنبال شد. در دقیقه ۴۰ اما گل مشکوک به آفساید ماریو بودیمیر پرسپولیس را یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک‌تر کرد. 

استقلال ۲ سپیدرود رشت ۰

در شب خداحافظی خسرو حیدری از مستطیل سبز، استقلالی‌ها خیلی زود به دو گل ارزشمند در مقابل رقیب بحرانی دست یافتند. در دقیقه شش پاتوسی در سمت راست زمین توپ را دراختیار روح‌الله باقری قرار داد که او تبریزی را در محوطه ۶ قدم صاحب موقعیت کرد، اما پاس کات‌بک او با شوت زمینی مهدی قائدی همراه شد که کوروش ملکی آن را برگشت داد ولی در ریباند ضربه بغل پای قائدی گل اول استقلال را رقم زد. در دقیقه ۲۲ نیز  پاس در عمق روح‌الله باقری در بین سه مدافع سپیدرود به مرتضی تبریزی رسید که این بازیکن با مهار توپ و ضربه بغل پا که به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد، گل دوم استقلال را به ثمر رساند. استقلال در اکثر دقایق نیمه نخست تیم برتر زمین بود تا مسیر سپیدرودی‌ها برای ماندن در لیگ برتر دشوارتر از همیشه باشد. در دقیقه ۳۰ بایرامی در موقعیت تک به تک با حسینی قرار گرفت، اما ضربه بغل پای زمینی او را حسینی دفع کرد. در ثانیه‌های پایانی نیمه اول وریا غفوری یک پنالتی را از دست داد تا نیمه نخست با اختلاف دو گل به نفع شاگردان مجیدی به پایان رسید.

سپاهان ۲ استقلال خوزستان ۰

طلایی‌های اصفهان در شرایطی به مصاف رقیب قعرنشین رفته‌اند که پیروزی به آن‌ها کمک می‌کند تا رویای قهرمانی را تا آخرین ثانیه‌ها زنده نگه دارند. حملات سپاهان از دقیقه ۱۳ اوج گرفت، جایی که ارسال بلند کیانی در محوطه جریمه با ضربه سر کیروش استنلی همراه شد، اما علی قربانی نتوانست به توپ برسد. سه دقیقه پس از آن، ضربه سر کیروش استنلی، واکنش خوب حسین پورحمیدی را به همراه داشت، تا همچنان دروازه استقلال خوزستان بسته بماند. در دقیقه ۲۶ نیز روی سانتر فانتزی محسن مسلمان، ضربه سر کیروش استنلی به اختلاف کم از بالای دروازه استقلال خوزستان به بیرون رفت. اما در دقیقه ۳۲ استنلی کی‌روش موفق شد دروازه رقیب بحران‌زده را بگشاید. در دقیقه ۳۹ ارسال دوباره کیانی از سمت چپ خط دفاعی استقلال خوزستان و ضربه سر بسیار زیبای پورقاز، اختلاف را دو برابر کرد.

سایر مسابقات

دیدار سایپا و نفت آبادان با تساوی ۱-۱ در پایان نیمه نخست به پایان رسید. نساجی با یک گل پیکان را در نیمه اول شکست داد و نفت مسجد سلیمان در مقابل ذوب آهن به تساوی ۱-۱ رضایت داد. پدیده با یک گل ماشین سازی را راهی رختکن کرد و همین اتفاق برای فولادی‌ها در مقابل تراکتورسازی رخ داد. 

نیمه دوم

استقلال و سهمیه آسیایی

اما رقابت در نیمه دوم هم به نفع استقلال در جریان بود و همین باعث شد تا در دقیقه ۴۷ ارسال پاتوسی از روی ضربه آزاد با ضربه سر علی کریمی با کمترین فاصله از کنار تیرک دروازه سپیدرود راهی اوت شود. در دقیقه ۶۷ هم پاس خسرو حیدری که از دقیقه ۶۲ و برای آخرین بار با لباس استقلال به میدان آمده بود به روزبه چشمی رسید تا شوت او با برخورد به دست مدافع سپیدرود صحنه‌ای مشکوک به پنالتی را رقم بزند که البته فغانی در این صحنه اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت. 

سپیدرودی‌ها در دقایق پایانی یک گل زدند و بازی دو بر یک باختند تا با این نتیجه آنها راهی لیگ یک شوند.

این دیدار نیز با همین نتیجه به پایان رسید تا استقلال با ۵۷ امتیاز به رتبه سوم لیگ برتر هجدهم دست پیدا کند.

پرسپولیس، هت تریک!

بازی در نیمه دوم هم بیشتر در میانه زمین در جریان بود و حملات دو تیم چندان به مقصد نمی‌رسید. اما برخلاف نیمه نخست، در نیمه دوم پرسپولیس تیم برتر زمین بود و همین باعث شد تا در دقیقه ۵۱ بازیکنان پرسپولیس ضربه ایستگاهی را کسب کنند که با شروع سریع آن، توپ به سیامک نعمتی در محوطه جریمه رسید اما ضربه او با برخورد به بازیکنان پارس به بیرون رفت. در دقیقه ۵۶ نیز پرتاب اوت توسط بازیکنان پارس جنوبی با دفع از سمت مدافعان پرسپولیس همراه شد اما توپ سوم را گودرزی تصاحب کرد. او تلاش کرد تا با شوتی سرضرب دروازه پرسپولیس را بگشاید اما ضربه‌اش از کنار دروازه و با فاصله‌ای بسیار کم راهی اوت شد.  در دقیقه ۷۰ اما علی علی‌پور موقعیت تک به تک خوبی را در مقابل خود دید که با دخالت رحمان احمدی راهی به دروازه پارس جنوبی پیدا نکرد. رحمان احمدی در شرایطی که بازیکنان پرسپولیس به پنالتی اعتقاد داشتند، با یک کارت زرد مواجه شد و بازیکنان پرسپولیس هم در ادامه نتوانستند از موقعیت ساخته شده استفاده کنند. در دقیقه ۷۹ هواداران پارس جنوبی جم با پرتاب بطری و سایر اشیا بازی را متوقف کردند که در نهایت با وساطت پورامینی، بازی از سر گرفته شد. در دقیقه ۸۳ نیز در صحنه‌ای مشابه هواداران پرسپولیس مزاحم صحنه کرنر بازیکنان پارس جنوبی شدند. این رقابت در نهایت با پیروزی ۰-۱ پرسپولیس به پایان رسید تا شاگردان برانکو با ۶۱ امتیاز سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر را جشن بگیرند.

سپاهان، در حسرت قهرمانی

با توجه به پیروزی پرسپولیسی‌ها در نیمه نخست، انگیزه شاگردان قلعه‌نویی برای ادامه مسابقه بسیار کم شد و همین باعث شد تا در نیمه دوم، بازیکنان سپاهان فشار کمتری را به رقیب تحمیل کنند. شاید مهم‌ترین صحنه نیمه دوم دیدار سپاهان و استقلال خوزستان جایی بود که در دقیقه ۷۵ ضربه سجاد شهباززاده از گوشه محوطه جریمه آرام در اختیار پورحمیدی قرار گرفت. دیدار سپاهان با همین نتیجه به پایان رسید تا در نهایت با ۵۸ امتیاز نایب قهرمان لیگ شود. 

سایر مسابقات

در یک بازگشت باورنکردنی تراکتورسازی موفق شد فولاد خوزستان را با نتیجه ۱-۲ شکست دهد. شاگردان لیکنز با این پیروزی پایین تر از پدیده ۵۶ امتیازی به رتبه پنجم لیگ رضایت دادند. چرا که در مسابقه دیگر امشب، پدیده با پیروزی ۱-۲ ماشین سازی را شکست داد. نفت مسجد سلیمان هم موفق شد با پیروزی ۱-۲ مقابل ذوب آهن حضورش در لیگ برتر را تضمین کرد. نساجی با همان یک گل پیکان را شکست داد و نفت آبادان هم با دو گل از سد سایپا گذشت.

کد خبر 1260806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =