عضو جمنا: هنوز به گفتمان انتخاباتی دست نیافتیم

عضو جبهه‌های مردمی نیروهای انقلاب گفت: موضوع مهمی که روی آن دارد کار می شود، گفتمان انتخاباتی است که هنوز هیچ کدام از جریان های سیاسی به این گفتمان دست پیدا نکرده اند اما تعیین این گفتمان بر شکل گیری سبد رای واحد بسیار تعیین کننده است، همان طور که در جریان انتخابات ریاست جمهوری دو جریان سیاسی غالب هر کدام سبد رای واحدی داشتند. تکرار این اتفاق برای انتخابات مجلس بسیار پر اهمیت است.

به گزارش خبرآنلاین، محمد ناظمی اردکانی گفت: انتخابات پیش رو باید منتهی به تشکیل مجلسی کارآمدتر و منسجم تر از مجلس فعلی شود. هم اکنون شاهد هستیم، یک جریان اقلیت می تواند تصمیماتی را که قرار است در صحن مجلس گرفته شود به راحتی جا به جا کند و این باعث می شود نمایندگانی که اکثریت مجلس را در اختیار دارند نتوانند موفق عمل کنند، به همین خاطر مجلس از هر زمان و دوره ای ناکارآمدتر شده است.

وی افزود: مردم انتظار دارند حفظ منافع ملی بر منافع محلی و گروهی و قومی ترجیح داده شود که لازمه آن وجود مجلسی است که تحلیل عمیق تر و جامع تر از شرایط پیرامونی و شرایط جهانی داشته باشد.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یادآور شد: قاعدتا باید کاری کرد که همه جریان های سیاسی کشور برای ورود به عرصه های انتخاباتی هدف‌گذاری های لازم را انجام دهند و در جریان اصولگرایی با مواضع انقلابی این کار در دست انجام است.

مشروح گفتگو را اینجا بخوانید.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1260895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =