پاسخ فعال سعودی به ادعاهای عادل الجبیر/ سازمان سیا دستگاه امنیت نروژ را از تهدید باخبر کرد

ایسنا نوشت: ایاد البغدادی، فعال برجسته سعودی فلسطینی الاصل و منتقد محمد بن سلمان به ادعاهای وزیر مشاور عربستان در امور خارجه که گفته بود ریاض این فعال را تهدید نکرده، واکنش نشان داد.

ایاد البغدادی، فعال برجسته فلسطینی الاصل در پاسخ به ادعاهای عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان سعودی در امور خارجه که گفته بود عربستان وی را تهدید نکرده و وی به دنبال دستیابی به اقامت دائمی در نروژ است، گفت: من نیازی به دستیابی به اقامت و پناهندگی دائم ندارم چرا که از سال ۲۰۱۵ اقامت دائم گرفتم.

به گزارش سایت الخلیج آنلاین، وی افزود: من در صحبت با دستگاه امنیت نروژ درباره احتمال عکس العمل عربستان صحبت کردم. آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دستگاه امنیت نروژ را از تهدید باخبر کرد و آن‌ها به منزل من آمدند و مرا به محلی امن بردند و به من درباره تهدیدات خبر دادند. همچنین گاردین درباره من نوشت و این اطلاعات از جانب من نبود.

این در حالی است که الجبیر تهدید کشورش علیه البغدادی را تکذیب کرده بود.الجبیر فعال فلسطینی را به دروغ‌گویی درباره تهدیدات عربستان علیه وی متهم کرد و گفت: احتمالاً هدف او از این ادعا دستیابی به اقامت دائم در یک کشور بوده است اما ما اطلاعی از این مساله نداریم.

البغدادی ۲۵ آوریل گفته بود که بعد از تهدیداتی که از جانب مقامات عربستان علیه وی به خاطر توجهش به وضعیت حقوق بشر به وجود آمده نگران خانواده‌اش است.

2323
کد خبر 1261724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =