شیوه برخورد و سخن علامه حسن‌زاده سر سفره غذا خطاب به همسرش

سحرها پیش از اذان، برنامه ای از شبکه چهار سیما درباره زندگی علامه حسن زاده پخش شد که گویای ابعاد مختلف زندگی این بزرگمرد فرزانه بود.

به گزارش خبرآنلاین شخصیت علامه حسن زاده، شخصیت چندین بعدی و ناشناخته ای ست که نیاز است در فضای اجتماعی که الگوهای روحانیت در ذهن مردم آسیب دیده، به عنوان نمونه یک روحانی اندیشمند و ارزشمند به جامعه شناسانده شود.
فرزند علامه حسن زاده در رابطه با رفتار حضرت علامه با فرزندان و خانواده می گوید: « پدر یک دفتر جیبی کوچک دارند که هنوز باید در میان وسایل شخصیشان باشد ، آن را خیلی منظم خط کشی کرده و مواردی را در آن نام برده بودند. از جمله نماز ، روزه ، برخورد با مردم ، برخورد با فرزندان و خانواده ، برخورد با شاگردان و...هر روز برای هر کدام از این موارد به خودشان نمره می دادند. یک بار که دفترچه ایشان را نگاه می کردم دیدم یکی از مواردی که نمره آن بالا بود ، رفتار با فرزندان و خانواده بود. نهایت احترام را نسبت به مادرمان داشتند ، سر سفره هیچگاه از ایشان نشنیدم به مادر بگویند این غذا چیست که درست کرده ای و اعتراض کنند. مادر هرچه سر سفره می گذاشت می خوردند و تشکر می کردند و می گفتند این کارها، وظیفه شما نیست، لطف شماست»

/6262

کد خبر 1262060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =