ناتوانی ۴۳ درصد آمریکایی‌ها برای تامین هزینه غذا و اجاره‌بها

مهر به نقل از سی‌ان‌ان نوشت: ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی که معادل ۴۳ درصد خانوارهای این کشور است، درآمد کافی برای اینکه بتواند هزینه مسکن، غذا، خدمات کودکان، خدمات درمانی، حمل‌ونقل و یک موبایل را تامین کنند، ندارند.

طبق مطالعه‌ای که اخیراً تحت پروژه آلیس شرکت یونایتد وی، منتشر شده است، ۵۱ میلیون خانوار آمریکایی درآمد کافی برای تأمین بودجه‌ای ماهانه که بتواند هزینه مسکن، غذا، خدمات کودکان، خدمات درمانی، حمل‌ونقل و یک موبایل را برآورده کند، ندارند. این رقم به معنای ۴۳ درصد از خانوارهای آمریکایی است.

ممکن است اقتصاد آمریکا وضعیت رو به رشدی داشته باشد، اما بسیاری از خانوارهای این کشور هنوز برای دستیابی به یک زندگی سطح متوسط، با مشکل مواجه هستند.

طبق آمارهای پروژه آلیس شرکت یونایتد وی، ۱۶.۱ میلیون خانوار در فقر زندگی می‌کنند و ۳۴.۷ میلیون خانواده با محدودیت دارایی، درآمد و اشتغال روبرو هستند. درآمد این گروه کمتر از میزانی است که برای بقا در یک جامعه مدرن لازم است.

طبق گفته استفانی هوپس، مدیر پروژه آلیس، داده‌های این پروژه تحقیقاتی نشان می‌دهد که علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد نشانه‌های اقتصادی مثبت هستند، مشکلات مالی همچنان به عنوان یک مسأله فراگیر باقی مانده است.

ایالت‌های کالیفرنیا، نیومکزیکو و هاوایی، بیشترین سهم خانواده‌های دارای مشکلات مالی را با ۴۹ درصد، به خود اختصاص داده‌اند، درحالی که تنها ۳۲ درصد از خانواده‌های ساکن ایالت داکوتای شمالی دارای این مشکلات هستند، که این کمترین درصد در بین ایالت‌های آمریکا است.

این مطالعه تاکید دارد که بسیاری از این افراد کسانی هستند که در بخش‌های خدمات کودک، مددیاری در خانه، منشی‌گری دفاتر و فروشگاه‌ها کار می‌کنند و درآمد و پس‌انداز کمی دارند. حدود ۶۶ درصد از مشاغلی که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت، کمتر از ۲۰ دلار در ساعت درآمد دارند.

برای مثال در سیاتل، بودجه لازم برای بقای یک خانواده ۴ نفره، شامل یک نوزاد و یک کودک پیش‌دبستانی، در سال ۲۰۱۶ برابر با ۸۵۰۰۰ دلار در سال بود که نیازمند دستمزد ساعتی ۴۲.۴۶ دلار می‌باشد. این درحالی است تنها ۱۴ درصد از مشاغل ایالت واشنگتن بیش از ۴۰ دلار در ساعت درآمد دارند.

۲۲۶۲۲۶
کد خبر 1263592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =