سرمربی تیم ملی والیبال: یک شبه نمی‌شود برای المپیک آماده شد

ایگور کولاکویچ تیمش را برای حضور در لیگ ملت‌های والیبال آماده کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ایگور کولاکویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از برگزاری آخرین تمرین تیمش در تهران و پیش از اعزام به چین برای شرکت در اولین هفته رقابت های لیگ ملت های والیبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و با آن ها به گفت و گو پرداخت.

کولاکویچ در ابتدا گفت: امروز در شرایط سخت و متفاوتی تمرین کردیم و چون جلسه‌ بسیار خوبی با رئیس فدراسیون داشتیم، تمرین کمی دیرتر شروع شد.اولین تورنمنت ما مثل سایر مسابقات بسیار سخت است، ولی ما با آماده‌سازی خوبی وارد مسابقات می‌شویم. تیم ایران بدون بازی تدارکاتی دیدارهای خود را در لیگ ملت‌ها آغاز خواهد کرد. البته سایر تیم‌ها بازی تدارکاتی داشته‌اند، ولی زمان آماده‌سازی آنها کمتر از ما بوده است. هر اتفاقی ممکن است در لیگ ملت‌ها بیفتد، ولی تلاش ما برای کسب پیروزی است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تمام بازیکنان تیم اعم از جوانان و باتجربه‌ها کاملاً  آماده هستند و ما تصمیمات مقتضی در مورد استفاده از بازیکنان را در طول مسابقات خواهیم گرفت. ما تصمیم داریم ترکیب مناسبی از بازیکنان باتجربه و استعدادهای جوان را راهی مسابقات کنیم تا نتایج درخور توجهی کسب کنیم. امیدوارم تماشاگران ایرانی نیز در دو هفته‌ای که میزبان هستیم از ما حمایت کنند.

کولاکوویچ در مورد احتمال راهیابی تیمش به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بیان داشت: با شرایطی که تیم آماده شده است، انتظار داریم به جمع شش تیم نهایی راه پیدا کنیم. البته تمام حریفان قدرتمندمان نیز چنین انتظاری دارند، ولی ما در انتظار بهترین اتفاقات هستیم. تیم ایران در تورنمنت‌های قبلی معمولاً شروع خوبی نداشته است، اما این یک قانون نیست و ما قطعاً تلاش می‌کنیم نتایج خوبی در شروع لیگ ملت‌ها به دست آوریم.

او گفت: ما لیست 25 نفره‌ای را به فدراسیون جهانی والیبال ارائه کردیم و روی هر 25 بازیکن حساب می‌کردیم، ولی تیم‌های پایه ایران نیز مسابقات مهم و سنگینی پیش رو داشتند و ما با دادن چند بازیکن به این تیم‌ها به آنها احترام گذاشتیم. در واقع این وظیفه ما بود که به تیم‌های پایه نیز کمک کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پایان گفت: هدف ما راهیابی به المپیک است و باید از تمام مسابقاتی که پیش رو داریم حداکثر استفاده را ببریم. نمی‌توان تیم ملی را یک شبه برای المپیک آماده کرد.

254 251

کد خبر 1263688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =