تکذیب آزادسازی واردات مسافری تلفن همراه

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به شایعاتی مبنی بر بازشدن دوباره سایت واردات گوشی تلفن همراه مسافر گفت: این شایعات کذب است و سایت واردات مسافری گوشی تلفن همراه بعد از این به مسافران واقعی امکان ثبت و ورود گوشی را می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز «حمیدرضا دهقانی نیا» افزود: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز براساس آخرین جلسه خود با حضور وزیر کشور به عنوان مسئول اطلاع رسانی دولت مقرر ساخت که از پایان  اردیبهشت دیگر امکان ثبت گوشی‌های تلفن همراه برای غیرمسافرها در سایت مسافری گمرک وجود نداشته باشد.

وی افزود: ارتباط بین گمرک و نیروی انتظامی  از اول خرداد ۹۸  برقرار شد و افرادی که مسافر واقعی باشند،  امکان استفاده از ۸۰ دلار معافیت مسافری را دارند و دیگر امکان ثبت گوشی برای کسانی که مسافر نباشند، وجود ندارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: تنها در دو ماهه اول سال ۹۸ روزانه تا ۸ هزار گوشی تلفن همراه در سامانه مسافری ثبت شده که این خود نشان دهنده میزان قاچاقی است که از این طریق انجام شده؛ چرا که ممکن نیست کسی باور کند در دو ماه گذشته روزی ۸ هزار مسافر خارجی به کشور وارد شده اند.

دهقانی نیا خاطرنشان کرد: روز گذشته در جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مقرر شد تا در صورتی که حاکمیت همچنان جلوی قاچاق گوشی تلفن همراه به داخل کشور را بگیرد، شرکت‌های واردکننده رسمی هم دست به کار شده و با واردات رسمی گوشی تلفن همراه جلوی کمبود این محصول در بازار را بگیرند.

به گفته وی، واردات رسمی علاوه بر مصرف کننده، برای حاکمیت هم دارای مزیت است و به این صورت که چنانچه واردات رسمی باشد، مصرف کننده می‌تواند خدمات پس از فروش و ضمانت گوشی خریداری شده خود را  از نمایندگی درخواست کند و همچنین  در صورت واردات رسمی گوشی حاکمیت می‌تواند حق و حقوق دولتی خود را به صورت شفاف دریافت کند و قاچاقچیان در ارتباط ضرر می‌کنند.

دهقانی نیا تاکید کرد: شایعات هفته گذشته مبنی بر بازشدن دوباره سامانه مسافری برای همه افراد کذب است و برای پی بردن به منبع این شایعات باید به این موضوع اندیشید که چه کسی از بازشدن این سامانه سود می‌برد، زیرا در صورت بازشدن این سامانه نه حاکمیت و نه مردم به حق و حقوق خود نمی‌رسند، بنابراین قاچاقچیان از بازشدن این سامانه سود می‌برند.

وی افزود: واردات شفاف و قانونی،  راه جلوگیری از قاچاق در حوزه گوشی تلفن همراه است و سایت مسافری واردات گوشی همراه به هیچ وجه دوباره برای غیرمسافرها بازنخواهد شد.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1263950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =