درخواست فتاح از رئیس‌جمهور: به مددجویان هر ۳ ماه یک‌بار سبد کالا بدهید

فارس نوشت: رئیس کمیته امداد از رئیس‌جمهور درخواست کرد که بین مددجویان هر ۳ ماه یک‌بار سبد کالا توزیع شود.

پرویز فتاح در حاشیه بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمندشده کمیته امداد، اظهار داشت: در روز اول ماه مبارک رمضان خدمت رئیس‌جمهور در کمیته امداد بودیم و امروز که ۲۱ ماه رمضان است معاون اول رئیس‌جمهور از نمایشگاه مددجویان کمیته امداد بازدید کرد.

وی افزود: به واقع دولت نسبت به مسائل کمیته امداد عنایت ویژه‌ای داشته و همکاری دولت با کمیته امداد واقعاً خوب بوده است و دولت‌ها در چارچوب برنامه و بودجه عمل کرد و در سال گذشته بودجه کمیته امداد از سوی دولت به صورت کامل پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در شرایط دشوار سال ۹۷ دولت توانست بودجه محرومین را به صورت کامل پرداخت کند و ۱۴۰۰ میلیارد تومان در بودجه تبصره سال ۹۶ به صورت ۱۰۰درصد از سوی بانک‌ها به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شد.فتاح گفت: وام‌های ما اکثراً زیر ۲۰ میلیون تومان است و از صندوق توسعه ملی نیز ۷۰۰ میلیارد تومان دریافت کردیم و امیدواریم در سال ۹۸، توجه ویژه‌تری به کمیته امداد شود.وی گفت: با همکاری دولت و مجلس پیش‌بینی کرده‌ایم ۶ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸، در حوزه اشتغال‌زایی تسهیلات ارائه کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  گفت: در سال گذشته سقف جهیزیه، اجاره و رهن را برداشته‌ایم و هر کسی مراجعه کند خدمات لازم را دریافت می‌کند.فتاح گفت: سال گذشته مردم با توجه به تمامی مشکلات اقتصادی ۳۲ درصد بیشتر از سال ۹۶، به کمیته امداد کمک کردند.

وی افزود: در زلزله کرمانشاه نیز متعهد شدیم ۵۴۰۰ واحد را بسازیم که تا کنون ۵۲۰۰ واحد تکمیل شده است و تا پایان شهریور تمامی واحدها را تحویل می‌دهیم.رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خانواده‌هایی که ما موظف به ساخت مسکن برایشان شده‌ایم پرداختی از خود نخواهند داشت.وی افزود: در حادثه سیل نیز برای کمک به مردم رجوع کردیم و تا هفته قبل ۲۶۰ میلیارد تومان به صورت نقد و غیرنقد کمک دریافت شد و تمام لوازم خانگی ۳۰ هزار خانواده کمیته امداد را تأمین کردیم که در حال تقسیم بین مددجویان است.

فتاح افزود: تعمیر و بازسازی ۳۰ هزار واحد مسکونی را نیز برای سیل اخیر در نظر گرفته‌ایم که تعمیرات ۲۰ هزار خانه تا سه ماه آینده به پایان می‌رسد و ۱۰ هزار خانه دیگر نیز باید ساخته شود و امیدواریم مثل کرمانشاه به صورت ضرورتی عمل کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ما در سال ۹۸، باید مراقبت بیشتری کنیم و مقدار چتر حمایتی را در کمیته امداد و بهزیستی بازتر کنیم.وی افزود: دولت علی‌رغم مشکلاتی که داشت بر اساس درخواستی که کمیته امداد داشت به خانواده‌های مددجویان یک سبد کالا داد که این اقدام ۴۷۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه در بر داشت.فتاح ادامه داد:‌ ما  از دولت درخواست می‌کنیم هر سه ماه یکبار سبد کالا به خانواده‌های کمیته امداد و بهزیستی ارائه دهد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اشتغال محور اصلی کار ماست و از دولت و مجلس درخواست داریم که در این راستا به ما کمک کنند و به جامعه هدف ما به چشم هزینه نگاه نکند؛ ما می‌توانیم این جامعه را تبدیل به کارآفرین در کشور کنیم.

وی گفت: ما امسال ۵۲ هزار دانشجو داریم که تعداد زیادی از آنها نخبه هستند و تعدادی از افراد جامعه هدف ما در مجلس، وزارتخانه‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی حضور چشمگیری دارند؛ اینکه اعلام می‌کنند با جنگ اقتصادی، مردم در کف خیابان حضور خواهند داشت، اشتباه است چرا که در نظام اسلامی برعکس است و کمر تحریم شکسته شده است؛ همه مقاومت کردند و دشمنان نیز عقب‌نشینی کردند.

۲۳۲۳

کد خبر 1264297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =